W świecie dzieci
Home
 

Jak być odpowiedzialnym kupującym?

Wiele osób decyduje się obecnie na zakup niektórych produktów wyłącznie dlatego, że tego rodzaju potrzebę wzbudziła obejrzana reklama w telewizji czy internecie. Jest to rzeczywiście ogromne niebezpieczeństwo. Już teraz społeczeństwo nazywa się mianem społeczeństwa konsumpcyjnego, gdyż koncentruje się na kolejnych zakupach, również gdy konkretne rzeczy w ogóle nie są im potrzebne. W jaki sposób w takim razie być odpowiedzialnym konsumentem? Jak kupować, żeby nie obudzić się z pustym kontem bankowym?

zakupy
Przede wszystkim, należy zastanowić się nad tym, czy konkretna rzecz jest nam rzeczywiście potrzebna. Ma to priorytetowe znaczenie. Na przykład, kupując nowy gadżet elektroniczny, trzeba sprawdzić stan poprzedniego modelu, ocenić swoje możliwości finansowe i to, czy zakup nie będzie tylko chwilową zachcianką do momentu, aż na rynku pojawi się nowa propozycja. W dodatku, rzeczywiście znacząca jest kwestia ceny, w szczególności w przypadku poważnych wydatków.

Na przykład, jeżeli planuje się kupno alkomatu, nie należy decydować się na dokonanie transakcji w pierwszym sklepie, nie porównując innych propozycji, jako że alkomaty/neonet pl.10745 mogą być zdecydowanie tańsze niż te same urządzenia w innym sklepie elektronicznym. Idealnym rozwiązaniem jest także zapoznanie się z asortymentem sklepów internetowych, ponieważ w sieci ceny najczęściej są o wiele niższe. W ten sam sposób można postąpić ze środkami medycznymi, jak alergia tabletki. Ich kupno w stacjonarnej aptece może okazać się faktycznie kosztownym posunięciem, podczas kiedy apteki internetowe kuszą niskimi cenami oraz promocjami – alkomat.

zakupy
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególną ostrożność trzeba zachować podczas zakupów dla dzieci. One bowiem wymagają jedynie artykułów bezpiecznych, najwyższej jakości. Jedną z podstawowych kwestii jest rodzaj kupowanego mleka, kiedy matka nie karmi malucha piersią. Polecane przez specjalistów jest chociażby bebilon 1 z pronutra mleko początkowe 1200g. Istotnym zainteresowaniem oraz znakomitymi opiniami cieszy się też inna propozycja tej marki, czyli bebilon pepti 2 – . Mleko musi być przystosowane do potrzeb oraz wieku malucha. Ostrożność powinna zostać zachowana też podczas zakupu środków leczniczych i kosmetyków. Najlepiej, jeśli kupując produkty pielęgnacyjne będzie się dokładnie studiowało ich skład.

Off 

8 października 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top