W świecie dzieci
Home
 

Jak efektywnie uczyć sześcioletniego szkraba?

Sześcioletni chłopak to w dalszym ciągu mały szkrab – i dobrze, na dorosłe życie przyjdzie czas. Jednakowoż owy wiek tak jakby jest już czasem, w którym jego rodzice podejmują bardzo istotne decyzje, które potem będą mieć niebagatelne znaczenie. Głównie chodzi o naukę, powiększanie jego możliwości intelektualnych.

No wiadomo: celem każdego z rodziców jest to, aby akurat jego pociecha należała do ścisłej czołówki najinteligentniejszych uczniaków. Ciężkie to do realizacji, dużo również zależy od genów, indywidualnych możliwości intelektualnych, ale od rodziców również bardzo dużo zależy!

dziecko
Autor: Steve C
Źródło: http://www.flickr.com

Np. za pomocą najzwyklejszych zabawek edukacyjnych można we własnym dziecku tak jakby wyćwiczyć wiele dobrego. Zatem taki rodzic, który chciałby przygotować sześcioletnie dziecko do edukacji szkolnej musi rozejrzeć się odrobinę za wszelkiego rodzaju zabawkami edukacyjnymi. Zapewne to żadna niespodzianka: jeżeli już kupować zabawki edukacyjne dla 6 latka, choć dla młodszych albo bardziej wiekowych chłopców również, to tylko w Internecie. Bardzo dobre miejsce choćby z tego powodu, że jakby nie patrzeć panuje wielki wybór wszelkiego rodzaju zabawek. Generalnie to żaden kłopot trafić na tę zabawkę edukacyjną, która tak jakby odmieni postrzeganie naszego dziecka. To co jest fantastyczne w zabawkach to szczególnie to, że w sumie bawią, lecz przy okazji nauczają. Rzeczywistość jest taka, iż nawet to dziecko, które nerwowo podchodzi do uczenia się, dzięki właśnie zabawkom o charakterze edukacyjnym będzie miało możliwość przełamać nawet bardzo głęboką niechęć. Zobacz również gry dla dzieci w wieku szkolnym.

Gry dla dzieci
Autor: Cristian Bortes
Źródło: http://www.flickr.com
No właśnie: gdy dziecko najzupełniej nie przepada za uczeniem się, m.in. z winy swoich rodziców, to czy w istocie będzie osiągać satysfakcjonujące wyniki w nauce? Pewnie nie! Nawet jeśli będzie zdolnym uczniem, po prostu nie da rady przekroczyć jakiegoś pułapu. A to bardzo wyraźnie pokazuje, że w żadnym razie pochopne podejście do tematu edukacji swojego dziecka nie jest w porządku. W sumie z edukacją jest dokładnie jak z chociażby graniem na fortepianie: niby interesujący to instrument muzyczny, mocno rozwijający, lecz no cóż z tego, jeśli w wielu przypadkach rodzice nie zdają sobie sprawy, że wyrządzają własnemu dziecku, zbytnio zmuszając je, dużą krzywdę. Dbajmy o własne dziecko, jego naukę, a pewnie po latach dochowamy się pociechy, która jakoś potrafi sobie poradzić w codziennym życiu (artykuł z portalu eduleon.pl).
Off 

24 września 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top