W świecie dzieci
Home
 

Jak sprawić aby powietrze w domu było zdrowsze?.

Gdy uruchamiamy miejskie ogrzewanie aby dogrzewać nasze mieszkania, oddziaływanie ciepłego powietrza wywołuje znaczne wysuszanie skóry, włosów, kłopoty z gardłem i krążeniem. Nawilżacz powietrza jest sprzętem, które rewelacyjnie sprawdza się przy tego typu sytuacjach.
Zimową porą szczególnie należy martwić się o własne samopoczucie. Kiedy po ulicach sypie śniegiem a temperatura osiąga wartości poniżej zera, bardzo łatwo możemy złapać przeziębienie lub nabawić się czegoś poważniejszego. Włączamy centralne ogrzewanie aby nagrzewać nasze mieszkania, a działanie suchego powietrza powoduje znaczne przesuszenie cery, włosów, problemy z gardłem i krążeniem. Tak jak dla ludzi, jest niedobre w skutkach również dla innych domowników. Aby obronić się przed konsekwencjami sezonu grzewczego powinno się wcześniej zatroszczyć się o odpowiednią wilgotność powietrza.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Gota
Źródło: http://www.airnaturel.pl

Bardzo często spotykanymi sposobami są zawieszanie na kaloryferach wilgotnych ścierek lub mocowanie na nich stalowych rynienek. Nagrzanie kaloryferów sprawia, że woda odparowuje z ich środka i nieznacznie zwilża powietrze. Ale, te babcine sposoby nie są ani estetyczne, ani co ważniejsze skuteczne. Ich unikatową korzyścią jest relatywnie nie wielki koszt i w miarę zgrabny kształt. Nawilżacz powietrza jest urządzeniem, które bezkonkurencyjnie sprawdza się przy tego typu problemach. Odpowiedni przystosowany do naszych wymagań, sprawi, że powietrze w naszym otoczeniu stanie się oczyszczone i sprzyjało naszemu zdrowiu. Dziś każdy znajdzie właściwe dla siebie: od nawilżaczy parowych, które produkują sterylną mgiełkę i tak oto podnoszą temperaturę w domu, po przez doskonałe do aromaterapii nawilżacze ewaporacyjne, aż po ultradźwiękowe, zapewniające stopnia wilgotności. Odpowiednio dobrany do naszych wymogów nie podniesie znacząco rachunków za prąd, a efekty jego działania staną się szybko widoczne. Dlatego też, jeśli mamy w domu dziecko, alergika lub sami czujemy spadek naszej kondycji, zdecydujmy się na zakup takiego urządzenia.

Równie ważnym problemem, z którym może przyjść nam się zmierzyć, jest zbyt duża wilgotność pomieszczenia. Tak samo jak suche, zbyt wilgotne powietrze, również wpływa niedobrze na zdrowie człowieka. W walce z wilgocią najskuteczniejszy okaże się osuszacz powietrza. Świetnie sprawdza się przy konieczności odsączania z powietrza wody i oczyszczania go z kurzu, w takich miejscach jak siłownie, biblioteki, muzea. Jego kolejną zaletą jest niwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Oprócz tego przyśpiesza wysychanie farb, parkietu, zalanych ścian, chroniąc tym samym przed tworzeniem drobnoustrojów. Urządzenie to jest bardzo sprytne: w przypadku osiągnięcia koniecznej wilgotności przełączy się w stan uśpienia.

Następnym skutecznym sposobem na świeże zdrowe powietrze jest aromaterapia. Aromatyzer to nowoczesne urządzenie, który dzięki wodzie i kropelkom ulubionego olejku, rozpyla wonną mgiełkę. Mgiełka ta pełni kilka pożytecznych funkcji, m.in. relaksuje, uspokaja, ale także wpływa korzystnie na zatoki, zmniejsza symptomy choroby.

Off 

22 stycznia 2013 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Comments are off for this post


Top