W świecie dzieci
Home
 

Jak przyszłe matki przygotowują się do pełnienia obowiązków macierzyńskich, w tym opieki nad niemowlęciem

Bycie matką nie bywa prostym zadaniem, szczególnie dla kobiet, które spodziewają się pierwszego dziecka. Na szczęście w dzisiejszych czasach są w stanie liczyć nie tylko na fachową wskazówkę od szwagierek, ale również od doświadczonych położnych środowiskowych. A są i takie dwudziestolatki, które preferują czytanie właściwej, czyli specjalistycznej książki.

kliknij i sprawdź
Autor: iStock
Źródło: iStock
Jeśli natomiast chodzi o wyprawkę dla niedoszłej mamy i nienarodzonego jeszcze krasnoludka, to bardzo dużo będą miały do zasugerowania sprzedawczynie pracujące w sklepach z akcesoriami niemowlęcymi. A jeżeli dodatkowo rozejrzymy się po internecie, to niemalże od razu dojdziemy do wniosku, że towary proponowane małym dzieciom są tak samo liczne, jak te przeznaczone dla młodych mam.

Jednym z obowiązkowych, a równocześnie elementarnych sprzętów bywają laktatory (sprawdź tu). Służą one do odciągania matczynego pokarmu, które potem bywa przechowywane aż do pory karmienia. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle praktyczne w sytuacji, gdy młoda mamusia jest zmuszona wyjść z domu na parę ładnych godzin. Aby w międzyczasie maluszek nie głodował, zostawia dla niego w lodówce swój pokarm. Niewielka butelka staje się czasami powodem rodzinnych nieporozumień. Z pewnością każdy słyszał o roztrzepanym tacie, który przez przypadek i przez pomyłkę do kawy wlał mleko odłożone dla malca.

niemowlak
Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesne laktatory z grubsza jesteśmy w stanie podzielić na dwa podstawowe grupy: te uruchamiane ręcznie i te elektryczne. Producenci obu tych modeli dbają o to, aby oferowany przez nich towar był bezpieczny dla mamy i jej niemowlęcia. A poza tym stawiają na wygodę użytkowania, co nie bywa bez znaczenia zwłaszcza dla tych mniej zorientowanych w temacie użytkowniczek. Ważny bywa także intuicyjny montaż poszczególnych elementów, bo nie zawsze posiadamy wystarczająco wiele czasu na zastanawiania.

Podczas zakupów warto dokładnie wszystko skontrolować. Najkorzystniej wybierać modele znanych i docenianych marek. Ekspedienci, a w wybranych przypadkach także farmaceuci, radzą, aby zakupić laktator avent. Jak zapewnia producent jest on stuprocentowo bezpieczny i niezwykle skuteczny. Pozwala odessać pokarm w całości, nawet jeśli mama będzie go używać w pozycji wertykalnej. Laktatory bywają również wyposażane w specjalne nakładki masujące i dzięki temu omawiana czynność staje się przyjemnością. Nic wiec dziwnego, że takie urządzenie pomalutku staje się obligatoryjnym punktem na liście sprawunków każdej młodej mamy
Off 

11 lutego 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top