W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób najlepiej dbać o zdrowie zębów?

Większa część ludzi obecnie od bardzo młodego wieku uczona jest, że higiena jamy ustnej i zębów jest bardzo istotna. Tego rodzaju profilaktyka jest bardzo ważna, gdyż radzenie sobie z ewentualnymi chorobami uzębienia i dziąseł może przysporzyć dużo trudności i nieprzyjemnych przeżyć. Poza tym choroby zębów takie jak próchnica są powodem rozmaitych niekorzystnych zjawisk, do których należy pogarszający się wygląd zębów czy nieprzyjemny zapach z ust. Pomimo tego, że nagminnie mówi się o właściwym postępowaniu pod względem higieny jamy ustnej, wiele osób popełnia bardzo podstawowe błędy, a ponadto uczy własne dzieci takich zachowań.

zęby
Autor: fRandi-Shooters
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzice muszą mieć zawsze na uwadze to, że dzieci obserwują i powielają ich zachowania w codzienności, także te, które dotyczą higieny. Wiele czynników składa się na to, że aktualnie ilość zachorowań na próchnicę u uczniów szkół jest niezwykle wysoka. Zasadniczą przyczyną jest właśnie nieprzestrzeganie podstawowych warunków właściwej higieny jamy ustnej, w komplecie z równie niewłaściwymi nawykami żywieniowymi.


Korzystne nawyki to podstawa

Jak już było nadmienione, znaczącą sprawą jest przyswojenie sobie dobrych nawyków, pozwalających na utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu. Rzeczą, która większej części ludzi w tym aspekcie narzuca się od razu, jest szczotkowanie zębów. Szczoteczki Curaprox, czy Colgate to tylko niektóre z marek, jakie można aktualnie dostać. Wybór jest ogromny, a podstawowy podział przewiduje szczoteczki ręczne i elektryczne. Jedne i drugie mają swoje zalety, trzeba jednak dodać, że używanie szczoteczki tradycyjnej wymaga większego wysiłku od używającej jej osoby. Tutaj szeroki wachlarz nowych szczoteczek.

Kontrolowanie stanu jamy ustnej i uzębienia

zęby
Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com

Dentysta nadal u wielu osób wywołuje obawy z uwagi na możliwość czucia silnego bólu w czasie wizyty. Powinno się jednak pamiętać, że jedynie regularne wizyty kontrolne połączone z odpowiednią higieną umożliwią uniknięcie ubytków i chorób. Podczas wizyty stomatologicznej specjalista może również udzielić cennych rad w sprawie dbałości o zęby. W razie konieczności specjalista taki zaleci także szczoteczkę do zębów dopasowaną do potrzeb danej osoby, na przykład szczoteczka curaprox ultra soft będzie najlepsza dla osób o wrażliwych dziąsłach.

Off 

12 listopada 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top