W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób odpowiednio wyposażyć przedszkole?

Jeśli podejmujemy decyzję o otworzeniu przedszkola mamy przed sobą wiele zadań. Mnóstwo dokumentów, dopasowanie lokalu do wymogów, sanepid i wyposażenie – to wszystko pochłania czas i środki finansowe, ale jeżeli jesteśmy zdeterminowani z pewnością osiągniemy cel. Dodatkowo z pewnością wdzięczni nam będą rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. Państwowe przedszkola teraz są zamykane, nie tworzy się kolejnych, więc do przedszkola trudniej się dostać niż na studia wyższe. Każde miejsce w przedszkolu jest rozchwytywane. Jeśli dodatkowo będziemy w stanie zaproponować ciekawy program, ponadplanowe aktywności dla dzieci – wtedy nasza placówka będzie wysoko oceniana i pożądana.

plac zabaw dla dzieci
Autor: Miejsca Dzieci
Źródło: Miejsca Dzieci
Jeśli pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców przyłóżmy się do aranżacji lokalu i dopasujmy go najlepiej jak jak to możliwe do potrzeb dzieci. Zwracajmy uwagę na fakt, by kupić jak najwyższej klasy meble dla dzieci. Sprawdzajmy czy mają niezbędne certyfikaty, czy są zrobione dobrze, z dbałością o detale. Ważne, by nie miały mogących pokaleczyć krawędzi, niebezpiecznie wystających elementów, były stabilne ale nie bardzo ciężkie.

Dioralino.pl - Szatnie przedszkolne
Źródło: http://dioralino.pl/

Naturalnie, dobrze żeby meble były kolorowe, dzieci zdecydowanie preferują wesołe wnętrza. Powinniśmy też naturalnie zwrócić uwagę na rozmiary mebli. krzesła dla dzieci i stoliki nie powinny być za wysokie, lecz też nie powinny być za niskie. Jeśli mamy w planie stworzyć parę grup dla dzieci w różnym wieku dostosujmy meble do przedszkoli z atestem właściwie do każdej grupy. Bardzo wiele wad postawy bierze się właśnie z niewłaściwego siedzenia. Za niskie krzesła powodują, że dziecko siedzi zgarbione, za wysokie, że nie ma dobrego podparcia pleców, jego stopy nie spoczywają stabilnie na podłodze, a to także sprzyja krzywemu siedzeniu.

Zwracajmy też uwagę na wygląd łazienek a także naturalnie podwórka. Weźmy pod uwagę potrzeby dzieci i dopasujmy do nich aranżację wnętrza. Jeżeli przedszkole jest ładnym, miłym i przyjaznym miejscem dzieci o wiele chętniej do niego przychodzą i chętniej zostają na osiem godzin. A i nam o wiele milej pracować się będzie w ładnie urządzonych i bezpiecznych pomieszczeniach. Pewność, że żadne krzesełko nie załamie się pod dzieckiem, szafka nie spadnie mu na głowę upraszcza pracę i daje możliwość by skupić na temacie zajęć, a nie na myśleniu o bezpieczeństwie podopiecznych.
Off 

14 września 2012 This post was written by Categories: Kącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top