W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób powinien wyglądać ekwipunek harcerza

Harcerstwo to zbiór ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestnictwie w harcerstwie dzieci zyskują bardzo dużo. Głównie zyskują wielu przyjaciół i potrafią się zintegrować. Harcerstwo uczy pomocy innym ludziom, bycia odpowiedzialnym i usuwania ze swojego życia lęków. Każdy członek jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. Podczas obozów poznaje przyrodę i obcuje z nią. Harcerstwo to także świetna przygoda i wspomnienia, które zostaną na bardzo długi czas.

Harcerstwo
Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Co pewien czas, najczęściej w czasie ferii i wakacji, przeprowadzane są obozy harcerskie. One również pomagają w usamodzielnieniu się, są lekcją patriotyzmu, w pewien sposób wychowują. Dodatkowo uczą współdziałania w grupie, szacunku do innych oraz dyscypliny. Obozy modelują charakter. Harcerze potrafią dzięki nim poradzić sobie z niełatwymi warunkami. Rzecz jasna takie miejsca to nie tylko powinności, lecz także rozrywka w wspólne spędzanie przyjemnego czasu, np. siedzenie przy ognisku i śpiewanie.

Nieodłącznym elementem tego typu wieczorów staje się śpiewnik Ognik – śpiewnik harcerski – obecnie najbardziej znany wśród tej grupy. Zawiera piosenki i chwyty gitarowe. W dzisiejszych czasach organizacja obozu harcerskiego jest dokładnie opisana na stronach takich wydarzeń. Co jednak z pewnością powinny znajdować się w ekwipunku harcerza? Po pierwsze mundur, który jest koniecznym elementem. W dodatku niezbędna stanie się także legitymacja.

Nierzadko uczestników prosi się o spakowanie dwóch plecaków – większego i mniejszego – prócz tego potrzebna jest menażka, niezbędnik, jak również kubek. Noclegi niemal zawsze odbywają się w namiotach, wówczas bardzo istotny jest śpiwór i karimata. Drugi przedmiot przyda się jednak głównie przy ognisku, ponieważ do spania zapewniane są materace. Latem pogoda bywa zmienna, w związku z tym trzeba zabrać rzeczy przeciwdeszczowe oraz cieplejsze i lekkie ubrania. Konieczny w letnich obozach jest także strój kąpielowy, coś chroniącego głowę i kremy z filtrem – więcej tutaj.

Obozy często mają miejsce w lasach, dlatego nie można zapomnieć o czymś przeciw komarom. Co jasne należy zabrać ręcznik, potrzebne kosmetyki oraz igłę i nitkę. Warto mieć również latarkę i kompas. Ważne jest przekazanie wszelkich zażywanych leków opiekunom.

Nie można nie powiadamiać o takich sprawach, gdyż są bardzo poważne.
Witryny obozów oraz organizatorzy na pewno zadbają o to, aby każdy spakował wszystko, co niezbędne. Jeżeli będziemy się tego trzymać, zdecydowanie niczego nie pominiemy i obóz stanie się prawdziwą przyjemnością.

Off 

26 maja 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top