W świecie dzieci
Home
 

Jak przygotować odpowiedni plac zabaw dla dzieci?

Maluchy w każdym wieku najczęściej są faktycznie ruchliwe, dlatego większość rodziców chce w stosowny sposób spożytkować ich energię, gdyż w przeciwnym wypadku przekształci się ona w niczym niezakłócone rozrabianie. Znakomitym rozwiązaniem są bez wątpienia wizyty na placach zabaw, dostępnych w każdym mieście. Takie publiczne place zabaw są z reguły wyposażone w zaawansowany oraz bezpieczny sprzęt, niemniej wskazane jest zastanowić się nad urządzeniem ich namiastki w swoim ogrodzie. Jak?

plac zabaw
Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, trzeba dostosować wyposażenie do wieku i zainteresowań dziecka. W przypadku dzieci malutkich najlepiej jest zainwestować w piaskownicę – ona na pewno zainteresuje pociechę oraz posłuży kilka lat, a także w bezpieczną huśtawkę czy zjeżdżalnię. Starsze pociechy stają się jednakże o wiele bardziej wymagające. Interesującym rozwiązaniem są przykładowo bramki piłkarskie – bramka piłkarska. Pozwalają one na grę w piłkę nożną, którą zazwyczaj chłopcy uwielbiają, jednakże dziewczynki z pewnością też skuszą się na podobną aktywność.

Sama bramka do piłki nożnej jest dość tania, dlatego każda osoba będzie mogła sobie pozwolić na jej zakupienie. Rzecz jasna, można postarać się także o jej samodzielne wykonanie. Sprawdzi się bramka piłkarska z drewna, którą niekiedy można zobaczyć na starych boiskach, które okoliczni mieszkańcy wykonali własnymi siłami. Nie należy jednak przesadzać z ich rozmiarami. Dzieci będą doskonale się bawiły strzelając do malutkich bramek, które jednocześnie nie zajmą całego ogrodu – .

plac zabaw
Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

W sklepach dostępne są całe moduły składające się z kilku elementów, przeznaczone do urządzenia ogrodowego placu zabaw. To doskonała alternatywa, jako że nie trzeba robić niczego samodzielnie. Planując ich zakup należy co najważniejsze ocenić jakość konstrukcji. Musi być wykonana z odpowiedniej jakości materiałów, z dbałością o nawet najmniejsze szczegóły, ponieważ wyłącznie w takim przypadku dziecko będzie w czasie zabawy zupełnie bezpieczne. Ogrodowy plac zabaw na pewno będzie cieszył się sporym zainteresowaniem, a jego urządzenie nie nastręczy problemów. Tym sposobem można zachęcić malucha do przebywania na dworze, co w dobie komputerów oraz telewizji nie zawsze jest proste.

Off 

8 października 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top