W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób przygotować własną córkę do pierwszej komunii świętej?

Sezon komunijny już niedługo, zatem czymś wielce znaczącym jest to, aby przygotować swoją córkę, pewnie 9-letnią, do owej bardzo istotnej uroczystości. No wiadomo: komunia święta jest no jakby nie patrzeć sporo bardziej komercyjna, aniżeli niegdyś. Zatem to oznacza, że choć dzieci nadal dbają o sferę duchową, ich rodzice również, to jednakże ciężko nie rzec, iż nierzadko prezenty są trochę nawet bardziej znaczące, niż duchowość. Cóż, może kwestie religijne pozostawmy księżom i katechetom, a faktycznie poruszmy zagadnienia no jakby nie patrzeć typowo materialne. Jednakże czy to coś tak mocno złego?

Pamiętajmy, iż na całe szczęście możemy jakoś łączyć w umiejętny sposób zagadnienia religijne z materialnymi. Spokojna głowa: właśnie takie są czasy. Jeśli przyszło nam żyć w wielce nowoczesnych realiach, to jednak trudno się jakoś dziwić, że nasza córeczka nie chciałaby dostać wielu fajnych prezentów oraz elegancko wyglądać…

kościół
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

A właśnie: trzeba poruszyć niesamowicie ważną kwestię, a mianowicie: co zrobić, jeśli chcielibyśmy najzwyczajniej spowodować, że nasza córeczka będzie niesamowicie gustownie wyglądała? Bardzo istotną kwestią jest to by w żadnym przypadku nie oszczędzać kasy na sukienkę. Musimy pamiętać, iż w żadnym razie nasza dziewczynka nie może miewać nawet małych kompleksów mających związek ze swoją suknią. Zwracajmy uwagę, że wyłącznie piękne suknie do I komunii świetej są jakby nie patrzeć niesamowite, na wagę złota. W wielu polskich parafiach nie ma sukienek, a tylko alby, ponieważ nieco mniej zamożne 9-latki miały kłopoty dotyczące tego, że akurat ich sukienka nie prezentuje się jak ubrania córek doktorów, przedsiębiorców, etc.

Zapamiętajmy, iż jeśli w naszej parafii w dalszym ciągu są akurat sukienki, przydałoby się trochę wykosztować, ale no przynajmniej nie dopuszczać do tego, aby nasza córka miewała powody do płaczu. No wiadomo – pierwsza komunia wydarza się wyłącznie raz w trwania własnego życia, a więc czymś bardzo znaczącym jest to, aby zadbać o własną córkę. Nawet jeżeli to przesadnie próżne zachcianki.

Off 

16 kwietnia 2014 This post was written by Categories: Dla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top