W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób przygotować dziecko do roli ucznia

Bycie rodzicem to dla wielu spełnienie marzeń. Wielu młodych rodziców marzy, planuje i wymyśla imię, tworzy scenariusze dla swojego dziecka, wszystko to z miłości. A później nadchodzi dzień rozwiązania, następnie rzeczywistość, która wychowanie dziecka uzależnia od czasu i pieniędzy.

szkoła
Autor: Kaplan International
Źródło: http://www.flickr.com
Ten przykry wniosek nie jest w żaden sposób dyskredytujący dla osób pragnących posiadać dziecko, jest to po prostu bardzo realne spojrzenie na przyszłe koleje losu. Już od początku musimy myśleć nad opieką, gdy zarabiamy na chleb. Oczywiście, macierzyński i tacierzyński jest to pewien sposób, lecz stan ten nie trwa wiecznie i trzeba rozplanować ważną kwestię – opiekę. Najlepszą sytuację mają te rodziny, w których mężczyzna ma dobrą posadę i ma taką pensję, że żona może zostać w domu, by zaopiekować się dziećmi.

Może też to pójść w druga stronę, to mąż zostaje, a kobieta zarabia. taka kolej rzeczy jest praktykowane, rzadziej z wyboru, częściej z konieczności. Nie jest to nic złego, to może i interesujące rozwiązanie, lecz w naszej kulturze to raczej nie przejdzie, przynajmniej na razie. Są też pewne poglądy przemawiające za tym, iż to kobieta powinna być pierwszą osobą dla dziecka. Taka prawda, że matka to wewnętrzny świat, emocje, bezgraniczna miłość, ojciec zaś to jakby świat zewnętrzny, poznawanie świata, wyzwania. Jedno, jak i drugie jest niezbędne, lecz matka i dziecko to wieź, która ciężko opisać słowami.

Niemniej, zajmowanie się dzieckiem to jedna z głównych kwestii,

szkoła
Autor: HWUPetroleum
Źródło: http://www.flickr.com

trzeba dołożyć też poboczne, o takiej samej wadze elementy. Musimy kupić dziecku ubrania, kupić zabawki, a przede wszystkim chodzić z nim regularnie do lekarza. Nie jest możliwe, by zapomnieć, że edukacja pochłania wielką część dochodów, wyprawka dziecka do szkoły: farby plakatowe i akwarelowe, flamastry dla dzieci, to rzeczy niezbędne, które musimy kupić naszemu dziecku.

W temacie szkoły dochodzą także wycieczki i kieszonkowe. W zależności od naszych możliwości są to większe lub mniejsze pieniądze, jednakże zawsze powinniśmy ofiarować dziecku trochę drobnych, to oswaja z pieniędzmi.

Off 

19 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Kącik edukacyjny Tagged with:
Comments are off for this post


Top