W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób rozwijać kreatywność u własnego malucha?

Zwiększanie u własnej pociechy kreatywnego myślenia to obowiązek absolutnie każdego z rodziców! Przecież z całą pewnością nie chcemy mieć takiego dziecka, które kompletnie niczym się nie wyróżnia. Naturalnie chodzi tylko o pozytywne wyróżnianie się, zero problemu. Bardzo często twierdzimy, że akurat polska szkoła produkuje głównie tych ludzi, którzy w sumie posiadają obszerną wiedzę teoretyczną, ale co z tego, skoro są wielkie kłopoty z nieco bardziej kreatywnym rozumowaniem?

zabawki
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem: to świetne jeśli jakiś polski rodzic, zapewne w przeważającej większości mama, zdaje sobie sprawę jak wielce ważną kwestią jest kreatywność. Ktoś kto myśli kreatywnie jest inteligentniejszą osobą, w przyszłości może zarabiać większe pieniądze, aniżeli typowy człowiek!

A zresztą niemal wszyscy rodzice orientują się, że brak kreatywności to bardzo duża przeszkoda w życiu. Bardzo dobrze, iż przynajmniej sposoby rozwijania kreatywności wcale nie są drogie, a jeszcze oprócz tego trudne do realizacji. Przykładowo nauczanie swojej pociechy języka angielskiego jest trudne, ponieważ chroniczne mówienie do niego w języku Szekspira, a nie w polskim, jest praktycznie nierealne. Jednakowoż to akurat umiejętności lingwistyczne: no w przypadku zwiększania kreatywności jest o wiele prościej. A weźmy chociażby w rachubę zabawki kreatywne, które w wielce fajny sposób powodują, że dziecko będzie w fajnej atmosferze zwiększało stopień swojej kreatywności.

Zabawki dla dzieci
Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Zapamiętajmy, iż zabawek kreatywnych jest dużo w polskich sklepach, to nie lata 80 czy coś w tym stylu. Kiedy będziemy rozglądali się za zabawkami zwiększającymi kreatywność nie zapomnijmy o jednym: niech to będą takie zabawki, które również są w stanie rozwinąć u naszej pociechy zdolności interpersonalne. W dzisiejszym świecie niestety rośnie ilość całkiem inteligentnych, kreatywnych dzieciaków, ale co z tych zalet, jeżeli głównie z winy własnych rodziców nierzadko nie mają niemalże wcale kontaktu z dziećmi w swoim wieku? Ten człowiek, który jest ponadstandardowo kreatywną osobą jest praktycznie skazany na osiągnięcie sukcesu!
Off 

27 maja 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top