W świecie dzieci
Home
 

Zachęćmy nasze dzieci do ruchu

Często narzekamy na to, że nasze pociechy miast spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, to wolą siedzieć przed komputerem, lub telewizorem. Mimo wszystko nie ma co kłamać, iż te dwa sprzęty dają znacznie więcej rozrywki niż spacery po dworze, a co się z tym wiąże są bardziej atrakcyjne dla maluchów i młodzieży. Z pewnością jeżeli zakupimy dobry sprzęt, który namówi je do wyjścia z domu, to chętniej będą to wykonywały, a co się z tym łączy, również w ten sposób będą dbały o swoją kondycję fizyczną.

hulajnogi
Źródło: http://www.sport-shop.pl/
Piłki lub rolki to odpowiednie rozwiązanieJeżeli pragniemy za jednym razem wciągnąć w zabawę większą grupę dzieci, to z pewnością musimy inwestować w piłki (sprawdź ceny na stronie). Osobną do koszykówki, inną do siatkówki i jeszcze inną do nogi, dzięki czemu maluchy będą miały szanse grać w to co je teraz najmocniej interesuje. Jeśli natomiast chcemy spowodować, by więcej się one ruszały i żeby równocześnie wzmocniły własne nogi, to wciąż mamy szanse inwestować w rolki (porównaj ceny rolek i zamów online: http://www.sport-shop.pl/skating-rolki-c-148.html). Przez to, iż mamy do wyboru takie rozwijane, mogą one posłużyć dziecku przez parę, a nawet kilkanaście lat, bo będą miały szanse rosnąć wraz z jego nogą.

Hulajnogi oraz ich nowocześniejsza odmianaNależy także rozmyślać o tym, czy nasze dzieciaki nie będą zadowolone z hulajnogi. Możemy na niej rozwinąć rzeczywiście spore prędkości, a do tego jeszcze jazda na niej nie jest nazbyt trudna. Kiedy tymczasem nasze dziecko opowiada nam, że chce poćwiczyć nad własnymi mięśniami, to należy się zastanowić, czy nie kupić mu trikke, a więc taką jakby hulajnogę, która posiada dwa osobne ramiona na których stawia się nogi. Jeżeli pragniemy żeby zajechało, to musimy ruszać biodrami, przez co kształtujemy własne pośladki oraz mięśnie nóg, co bez wątpienia wspaniale odbije się na figurze i sprawi, że ciało będzie na pewno świetnie wyrzeźbione.

Możliwości jest dużo
Kiedy rzeczywiście chcemy zaciekawić nasze dziecko ruchem na świeżym powietrzu, to powinniśmy jak najprędzej udać się do marketu sportowego oraz tam poszukać przeróżnych ciekawych sprzętów. Im znaczniejszy będzie ono miało wybór kiedy idzie o możliwość spędzania wolnego czasu na dworze, tym bez wątpienia mniej będziemy musieli go nakłaniać do wyjścia. A kto wie, może samodzielnie skorzystamy z tych możliwości oraz razem z dzieckiem zadbamy o własną kondycję fizyczną.
Off 

10 czerwca 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Comments are off for this post


Top