W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób zatroszczyć się o własny wzrok?

Wiele się słyszy o najogólniej rozumianej higienie. Dbania o ciało, schludność, higiena rąk. Rzadziej, ale jednak słyszymy też o higienie wzroku. Jak zatem zatroszczyć się o oczy? Przedstawiamy parę sprawdzonych sposobów na to, by w naturalny sposób troszczyć się o nasze oko.

www.optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Unikaj promieniowania UV, bowiem ma ono niekorzystny wpływ na skórę, ale również na wzrok! Może się on wręcz przyczynić do uszkodzenia wzroku. To stąd właśnie tak ważkie jest noszenie okularów przeciwsłonecznych. Wkładaj szkła przeciwsłoneczne, które posiadają właściwy filtr. Czytaj przy prawidłowym świetle. Skąpe oświetlenie może się w znaczącym stopniu przyczynić do kłopotów ze wzrokiem, w tym jego istotnemu pogorszeniu. Za każdym razem trzeba dbać o to, ażeby czytać książkę bądź gazetę przy dostatecznym świetle.

Na czerwone oczy najlepszy sen. Sporo osób uważa, że na zaczerwienione oczy najlepsze będą krople dostępne bez problemu w aptece. Nie jest to najlepsze podejście. Owszem, kropelki minimalizujące zaczerwienienie oczu skurczą naczynka krwionośne w tym miejscu umiejscowione, lecz na dłuższą metę niewiele pomogą. Najlepiej zadbać o odpowiednią ilość snu i obniżyć ilość czasu spędzanego przed komputerem oraz telewizorem.

Marchewka to w największym stopniu prozdrowotne warzywo dla naszego oka To, wskutek sporych ilości witaminy A zawartej w tym warzywie. Witamina ta chroni oko przed zaburzeniami oraz schorzeniami tj. schnięcie spojówek lub kurza ślepota. Te przyczyny potwierdzają to, że dobrze jest regularnie zjadać marchewkę. Szczególnie uczulone na higienę oka muszą być osoby, których bliscy chorują albo chorowali na jaskrę jak też zaćmę. Wskazane jest badanie ostrości widzenia, możliwej wady wzroku, pola widzenia itp..

O schorzeniu mogą znamionować symptomy takie jak: obniżenie ostrości wzroku, wszelkie tęczowe koła w polu spojrzenia, zdeformowania w obrazie bądź tak zwane widzenie za mgłą. Bezzwłocznie do specjalisty wybrać się trzeba, jeśli m.in. dochodzi do gwałtownego spadku ostrości wzroku, silnego zaczerwienienia, dolegliwości bólowych, poczucia obecności obcego ciała w oku.

Podstawą troski o wzrok jest regularna (przynajmniej raz do roku) kontrola u okulisty. O ile nie mamy dotychczas wybranego medyka, proponuję wystukać w przeglądarkę zwrot: klinika leczenia wad wzroku lub witrektomia – http://www.optegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Choroby-siatkowki/Proces-leczenia.

Off 

15 czerwca 2015 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top