W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób wybierać dobre zabawki dla dzieci

Rodzice wielokrotnie myślą, jakie zabawki dawać swoim dzieciom. Mają nie lada wyzwanie, bowiem w obecnych czasach półki w sklepach wręcz uginają się pod dostępnym towarem, nakłaniając radosnymi kolorami i dźwiękami. Co wybrać? Stawiać na walory edukacyjne czy dać się namówić potomkowi i kupić nowości pokazywane w telewizji?

zabawka
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze jest to, by zabawka nie stwarzała ryzyka dla malucha. Z tego powodu trzeba wybierać artykuły adekwatne do wieku dziecka. Dwulatek nie powinien bawić się małymi klockami i drobnymi elementami, gdyż w każdej chwili może je włożyć do ust – co jest szalenie niebezpieczne. Poza tym wybierane zabawki muszą być dokładnie wykonane z materiałów, które nie są szkodliwe, nie mieć ostrych krawędzi oraz posiadać odpowiednie atesty. Zawsze warto jest zapłacić więcej mając pewność, że nie kupiliśmy kiczu, który może zagrozić zdrowiu czy życiu malucha. Poza nieszkodliwością zabawki muszą po prostu bawić – tutaj również ma znaczenie wiek pociechy (zobacz takie zabawki).

Najczęściej im większe maluchy, tym więcej chcą – z pewnością dla przedszkolaka nie będą interesujące zabawki zaprojektowane dla niemowlaków. Zabawki zwykle mają oznaczenia sugerujące zalecenia wiekowe, co stanowczo ułatwia wybór. Firmą, która stawia na pierwszym miejscu bezpieczną i wesołą zabawę, jest Fisher price. Poza tym zwraca szczególną uwagę na wartości edukacyjne, co jest kolejnym czynnikiem, o którym nie można zapomnieć idąc na zakupy do sklepu
zabawka
Autor: cyanide45
Źródło: http://www.flickr.com

z zabawkami. Fisher price dokłada ogromnych starań, by wytwarzane przez niego zabawki zapewniały wartościową zabawę oraz pobudzały do aktywności. Dzięki temu prowadzą do zdrowego i odpowiedniego rozwoju malucha wspierając koordynację ruchowo-wzrokową, pogłębiając możliwość koncentracji, zapewniając wiedzę niezbędną każdego dnia a także ucząc racjonalnego myślenia. Zabawa musi nie tylko dawać przyjemność, ale również prowokować umysł i rozwój motoryczny.

Wybierając stosowne zabawki mamy okazję, aby dać dziecku wesołe dzieciństwo i prawidłowy rozwój. Nie zapominajmy jednak o zwykłych, szmacianych lalkach bądź drewnianych klockach – one także mają pozytywny wpływ, gdyż rozwijają kreatywne myślenie i pobudzają wyobraźnię. Należy po prostu zachować równowagę (duży wybór zabawek na krainazabawy.pl).

Off 

24 lipca 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top