W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób z powodzeniem leczyć niepłodność u kobiet i mężczyzn?

Większość młodych par chciałoby mieć dziecko. Niestety niekiedy bywa w życiu tak, że nawet najbardziej długie starania są nieskuteczne. W niektórych sytuacjach kłopotem jest niepłodność. Na szczęście dzisiaj można próbować walczyć z tego typu problemami. Jeśli zatem podejrzewamy u siebie niepłodność, pierwszym krokiem będzie przede wszystkim wizyta u lekarza specjalisty.

Autor: www.bodyclock.pl

W Polsce z zagadnieniem niepłodności boryka się co szósta para. Jest to choroba, jaką w wielu przypadkach można wyleczyć. Z pomocą z pewnością przyjdzie m.in. profesjonalna klinika niepłodności Katowice, gdzie od lat lekarze pomagają parom w poczęciu dziecka (przeczytaj przykłady na gyncentrum.pl). Należy jednak wiedzieć, iż niejednokrotnie niepłodność może wynikać również ze stylu życia, jaki prowadzimy. Bez wątpienia ma to niemały wpływ na efekty w staraniach o potomstwo.

Pamiętać musimy o tym, iż ryzyko niepłodności rośnie wraz z wiekiem. Apogeum płodności w przypadku kobiet przypada na 20-25 rok życia. Fachowcy uważają, że po skończeniu 30 lat szanse na zajście w ciążę maleją.

ciąża
Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zawsze jednak za kłopoty z zajściem w ciążę odpowiada tyko kobieta – w wielu sytuacjach bezpłodny okazuje się mężczyzna. W rzeczywistości jednak niepłodność w bardzo wielu sytuacjach można skutecznie leczyć. Fachowcy udowodniają, iż jedynie 3 procent ludzi cierpi na całkowitą niepłodność. We wszystkich innych przypadkach efektywne leczenie może przynieść satysfakcjonujące rezultaty.

Niezaprzeczalnie bardzo ogromne znaczenie ma codzienny tryb życia. Szanse na poczęcie dziecka mogą zdecydowanie wzrosnąć, jeśli zadbamy nieco bardziej o nasze zdrowie. Płodności u kobiet szkodzi przede wszystkim palenie papierosów. Badania udowadniają, iż może to zmniejszyć szansę na posiadanie dziecka nawet o 20 procent (więceJ http://www.gyncentrum.pl/diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/diagnostyka-pgd.html). Kłopot mogą stanowić również bardzo drastyczne diety, które niejednokrotnie prowadzą do rozmaitych zaburzeń hormonalnych. Zdecydowanie pomaga natomiast brak stresu, solidny odpoczynek, jak również dobrze dobrana dieta. W przypadku mężczyzn również sprawdzają się wszystkie wymienione przykłady, aczkolwiek dodać trzeba również siedzący tryb życia, szkodliwe warunki pracy, nadmiar alkoholu oraz przegrzanie jąder. Należy więc starać się zmienić odpowiednio tryb życia, jeżeli zamierzamy niebawem zostać rodzicami.
Off 

11 grudnia 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top