W świecie dzieci
Home
 

w jaki sposób zadbać o prawidłowy rozwój naszego malucha

Gry edukacyjne są stałym elementem w prawidłowym rozwoju pociechy. Dzięki ich aspektom edukacyjnym wpływają na rozwój zdolności do logicznego i strategicznego myślenia oraz poszerzają wyobraźnię. To także rewelacyjna forma, by spędzić więcej czasu z maluchem, a również doskonały pretekst by zainteresować je konkretną dziedziną wiedzy, zaoferowaną na przykład przez rodzica. To także doskonała okazja by już od najmłodszych lat uczyć dzieci dyskusji o grze i jej wątkach, zainteresować wiedzą o kulturach innych krajów. Zaletą gier edukacyjnych jest również odciągniecie od czasu poświęconego przed telewizorem lub komputerem.
Karnawał dziecka
Autor: Sisu.com.pl
Źródło: Sisu.com.pl

Gry edukacyjne są nieodzownym elementem w prawidłowym rozwoju pociechy. Dzięki ich zaletom edukacyjnym wpływają na rozwój zdolności do logicznego i strategicznego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. To także świetna okazja, by spędzić więcej czasu z pociechą, a także doskonały pretekst by zainteresować je konkretną dziedziną wiedzy, wybraną na przykład przez rodzica. To także doskonała okazja by już od najmłodszych lat uczyć dzieci dyskusji o grze i jej wątkach, zainteresować wiedzą o kulturach innych krajów. Plusem gier edukacyjnych jest również oderwanie od czasu spędzonego przed telewizorem lub komputerem.Gry dla przedszkolaków mają na celu formać i rozwijać pierwsze pasje dziecka w wieku przedszkolnym. To gama gier, zabaw oraz łamigłówek logicznych, które nauczą przedszkolaka rozwiązywana problemów, podejmowania właściwych decyzji oraz co najważniejsze pracy w zespole.

Dzięki ich różnorodności dziecko nauczy się rozwiązywać podstawowe kwestie w realnym życiu, a także wpłynie na jego prawidłowe relacje ze środowiskiem, w którym żyje: rodziną oraz rówieśnikami. Gry edukacyjne w nauczaniu formalnym w przedszkolu mają również wciągnąć pociechy do poznawania świata oraz nauki wcielania się w różne role. Inną metodą, w dodatku starą, jak świat są kolorowanki. Te ikonki przedstawiające najczęściej bohaterów legend, pory roku lub zwierzęta, uczą dzieci barw i są motywacją do rysowania pierwszych samodzielnych malunków.

Kolorowe kredki
Autor: Sisu.com.pl
Źródło: Sisu.com.pl

Następnie takie skromne dzieła sztuki można powiesić na lodówce lub tablicy korkowej w kuchni lub pokoju i dać powód do radości. Ponadto dodatkowym plusem kolorowanek jest cena takiego zeszytu, który najczęściej nie przekracza kwoty dziesięciu złotych, a można kupić nawet takie w wymiarze 3D. Istnieje też okazja bezpłatna nabycia takich obrazków. W dobie Internetu i dostępności różnych portali dla dzieci, można je wydrukować. Malowanki do drukowania, to przede wszystkim szeroki wybór. Wspólnie z dzieckiem można je wybrać i nabywać pojedynczo bez obaw, ,że maluch może rzucić je w kąt. Przy wyborze należy pamiętać o dostosowaniu tematyki obrazków do wieku dziecka. Kolorowanki to także dobry sposób by spędzić z dzieckiem jeszcze więcej czasu, posłuchać co ma do powiedzenia, co je interesuje, wyjaśniać i wspólnie dobierać kolory. Można też pokusić się o konkurs z nagrodami na najlepiej pokolorowany obrazek. Co zmotywuje malucha i pokaże zdrowego ducha rezolutnej rywalizacji.

Off 

19 grudnia 2012 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top