W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób zapewnić dziecku spokojny sen?

Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy dziecko zaczyna raczkować lub chodzić jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które maluch może ściągnąć i zrobić sobie krzywdę.

Wychowanie małego dziecka wymaga nadzwyczajnej uwagi, a do tego wiele mam ma obowiązki związane z prowadzeniem domu. Ponadto podczas zabawy może dojść do wielu niebezpiecznych sytuacji, dziecko może stoczyć się z kanapy lub uderzyć się o meble. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka. Istnieje wiele opinii, według których takie rozwiązanie ma wiele minusów. Jednak są też te pozytywne i na szczęście jest ich jest ich wiele , że kojec idealnie się sprawdza. Pani Natalia, mama małej Hani, przyznaje, że kojec dla dziecka to duża wygoda: „Mogę spokojnie zrobić obiad czy pranie, podczas gdy moja córeczka baraszkuje w kojcu. Mogę ją na chwilę zostawić samą, beż żadnej obawy, że coś jej się stanie.”
Jakie kolory do pokoju dziecięcego
Autor: Benjamin Moore
Źródło: Benjamin Moore

Następnym atutem kojca jest opcja nabycia modelu z łóżeczkiem. Sama konstrukcja również ma wiele pozytywnych aspektów. Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas przebywania w nim czy próby wyjścia nie wyleci i nie zrobi sobie krzywdy. Ma metalową budowę, co chroni przed wywróceniem, a dzięki materiałowym wykończeniom dziecko nie podrażni sobie skóry. Każdy kojec ma dodatkowo wmontowane obrotowe kółeczka, dzięki czemu można go przestawiać i ustawiać w różnych częściach mieszkania.

Więcej na cebababy.pl

Dodatkowym wypełnieniem kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej kupnie, jednak należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim należy dobrać pościel do wzrostu i wieku malucha. Musi dawać komfort, wokół wykończeń nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym razie dziecko mogłoby się skaleczyć. Kolejny ważny punkt, to kwestie związane ze zdrowiem. Pościel dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest uczulone trzeba zwrócić uwagę na to czym jest wypełniona. Nie może zawierać pierz lub innych wkładów które mogą wywołać alergeny. Kolor pościeli także jest ważny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę niemowlaka, co więcej smutny kolor może może wywoływać strach. W poszukiwaniu odpowiedniej pościeli zdecydowanie pomogą katalogi dostępne w sklepach, a także witryny internetowe sklepów.

Opublikował www.cebababy.pl

Off 

18 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekWskazówki dla mamZdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top