W świecie dzieci
Home
 

W jaki sposób zadbać o spokój swojego dziecka w domu?

To wiadome, chcemy dla swoich pociech jak najlepiej. Zakupujemy im zabawki, żeby miały barwne i pełne miłych wrażeń dzieciństwo, kształcimy je przez zabawę, aby wyrosły na mądrych ludzi, a przede wszystkim próbujemy je chronić przed zagrożeniami świata zewnętrznego. Przez zagrożenie należy zrozumieć, z jednej strony, innych dorosłych, którzy mogą skrzywdzić nasze dzieci, a także na przykład ochronę: ochraniacz dla dzieci, na nogi, na rączki, na główkę, kaski, i inne elementy, które zapobiegają skaleczeniom, obtarciom, czy nawet złamaniom. W tym celu kupujemy także moskitiery dla dzieci, żeby nie dopadły je żadne owady, bo pozostawić mogą bolesne ugryzienia.

Autor: timsamoff

Tym samym, kupujemy odpowiednią poduszkę (poduszki do spania) dla dziecka, która umożliwi mu się wygodnie wyspać i nie narazi go na zbędne bóle kręgosłupa, bóle głowy czy pleców. Powyższe kroki można streścić w zdaniu: zapobiegamy, bo oferowane sposoby są łatwe w realizacji. A co w chwili, gdy nasza pociecha jest zagrożona, na przykład, przez pedofila? Sprawa jest bardzo istotna, więc pamiętajmy, żeby zawsze mieć w zasięgu wzroku nasze dziecko, ale też ważny jest walor edukacyjny. Powtarzajmy do znudzenia, nie natarczywie, lecz mądrze, argumentując, iż nie można z wychodzić nigdzie z obcymi, nie wolno też przyjmować od niego żadnych wafelków czy innych wabików.

Jednocześnie, nie można uczynić z dziecka paranoika bojącego się dorosłych. Zaleca się otaczać go ludźmi w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych, podobnie jak powinniśmy je wychowywać pośród zwierząt, by udowadniać, że świat jest pozytywny, lecz zawsze trzeba być czujnym. Z jednej strony, jeśli wychowamy dziecko paranoicznie to będzie ono reagowało zdenerwowaniem na każdego człowieka czy każdego napotkanego psa czy kota, z drugiej strony, jeśli będziemy uczyć naszą pociechę zbytniej ufności do wszystkich to takie coś może skończyć się bardzo źle.

Jak ktoś nieznajomy to za każdym razem ostrożność, jak bezpański pies, to nie powinno się go dotykać, chyba, że taki czworonóg jest z kimś, wtedy można się zapytać o pogłaskanie. Tak proste i jasne porady już niejedno dziecko uchroniły przed zagrożeniem lub przed zbytnią bojaźliwością. Nie warto ich lekceważyć. Pamiętajmy, iż dziecko rozumie więcej niż się czasem wydaje (ochraniacz – kliknij – dla dziecka). Warto rozmawiać z dzieckiem jak z dorosłą osobą, dojrzale przedstawiać temat. Dziecko to naprawdę wierny towarzysz rozmowy, lecz wyczuwa czy jesteśmy z nim szczerzy i je szanujemy czy traktujemy jak gorszą istotę. Przekażmy więc te informacje subtelnie, ale jednocześnie w sposób czytelny, a dziecko na pewno będzie bardziej bezpieczne.
Off 

20 czerwca 2017 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawyWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top