W świecie dzieci
Home
 

Wady wymowy wywołują spory wpływ na człowieka- sprawdź, jak temu przeciwdziałać

Może się wydawać, iż kiedy ktoś od małego posiada trudności z wypowiadaniem się, to jest do niej tak przyzwyczajony, iż właściwie nie zwraca na to uwagi. Niestety inni ludzie, a zwłaszcza maluchu umieją być tu niesamowicie brutalne, więc często wyśmiewają nawet najdrobniejsze pomyłki. To wszystko ma szansę prowadzić do tego, że dana osoba jeszcze bardziej zagłębia się w swojej wadzie, a co okropniejsze jeszcze na dodatek rozpoczyna się zamykać w sobie. I choć niby jesteśmy tolerancyjni, to mimo wszystko ciągle zwracamy nazbyt sporą uwagę na osoby, które mają problem z jąkaniem się.

Jąkanie to częsta przypadłość

Cisza
Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo mniej godzin oddajemy dzieciom, znacznie częściej dla własnego spokoju po sadzamy je przed telewizorem, a sami w tym czasie trudnimy się innymi, jakże ważnymi rzeczami. Jednak to wszystko dość często doprowadza do tego, że nasze dziecko uczy się wadliwej wypowiedzi, nieodpowiednio składa usta, w efekcie czego ma trudność z wymawianiem określonych spółgłosek, a to wszystko może spowodować, iż jąkanie się (http://www.szerszenska.com/akcja/jak_pomoc) stanie się także schorzeniem naszego dziecka. Dodatkowo im mocniej będzie się ono denerwowało przed jakimś wystąpieniem, im więcej osób będzie miało go usłyszeć, tym bez wątpienia bardziej będzie się jąkało.

Można to jednak wyleczyć

Na szczęście możemy teraz dopomóc naszemu maleństwu poprzez odpowiednią terapię. Co prawda wielu ludziom może się wydawać, że jest to nieprawdopodobne, iż taka terapia jąkania (odwiedź stronę) nie może przynieść widocznych efektów, nie mniej powinniśmy powiedzieć, że nie jest to choroba wrodzona, człowiek z nią się nie urodził, jedynie ją zwyczajnie nabywa przez nieodpowiednie przyzwyczajenia. Przez to właśnie w czasie dwóch tygodni trwania takowej terapii, w pierwszej kolejności osoba jąkająca się, jest od nowa uczona odpowiedniego oddychania, i głównych zasad mówienia. Potem przez kolejne dni trenuje wprowadzanie tych zasad podczas rozmowy, która ma miejsce z opiekunem oraz pod okiem specjalistów. Chodzi tu o to, żeby taka osoba niepamiętana, iż się jąka, żeby była na tyle odprężona, że na luzie będzie rozmawiała.

To na pewno przynosi niesamowite efekty

Kiedy damy trochę czasu i poszukamy informacji na ten temat, to błyskawicznie się przekonamy, iż ta terapia na pewno oferuje efekty. Przeważnie po roku dana osoba wcale się nie jąka, a z biegiem lat nie pamięta nawet o tym, iż dawniej się jąkała. Im prędzej udamy się z naszym dzieckiem na takową terapię, tym szybciej nauczy się ono poprawnie wysławiać, a co się z tym wiąże, prościej będzie nawiązywało kontakty z rówieśnikami.

Off 

19 marca 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top