W świecie dzieci
Home
 

Wakacje w siodle

Czy każdy z nas musi posiadać pasję? Zapewne nie, jednak o ile uboższe byłoby nasze życie bez owej „maszyny”, która dodaje nam energii każdego dnia. W związku z tym, to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka a następnie pogłębianie ich. Wspaniałą porą na takowe przedsięwzięcia są wakacyjne miesiące, w czasie których – zamiast oddawania się błogiemu lenistwu na złotych plażach – warto umacniać pasje dziecka.

koń
Autor: Sara Mofford
Źródło: http://www.flickr.com
Kolonie zapewniają naszym pociechom możliwość spróbowania czegoś zupełnie innego, możliwość zwiedzenia niepoznanych wcześniej miejsc, a co najważniejsze zdobycia teorii i…praktyki. Oferta obozów wakacyjnych przedstawia się niezwykle interesująco, zaczynając od obozów sportowych, po obozy ”pod żaglami” lub obozy konne.

Istotny jest również fakt, że w przypadku każdej z tych umiejętności, im szybciej dzieci rozpoczną naukę tym szybciej zauważą efekty.

Warto w związku z tym jak najwcześniej zainteresować dzieci końmi lub sportami wodnymi, ponieważ jeżeli naprawdę pokochają to co robią, będzie to pasja na zawsze.

jazda konna
Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje lada dzień – zastanawiamy się, planujemy jak zorganizować czas naszemu dziecku. Może wspólnie z dzieckiem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Dzięki obcowaniu ze zwierzęciem to znacznie więcej niż zwykły sport. Aby przekonać naszą latorośl, odwiedźmy znajdujące się w okolicy stadniny, strony poświęcone tej tematyce (np. wpisując w wyszukiwarce internetowej słowa kolonie konne – albo zerknij na to: http://www.patataj.com/oferta/jazdakonna).

Koń znany jest z tego, że w smutnych chwilach umie dodać otuchy jak najlepszy przyjaciel, samą swą obecnością. Może być także doskonałym terapeutą. Kontakt w postaci dotyku z koniem, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka są nieocenione.

Kolonie i obozy uczą dzieci zaradności, podejmowania decyzji, odwagi oraz ciekawości świata. To dzięki takim wyjazdom nasze dziecko poszerza horyzonty, rozwija pasje i zainteresowania. Zważywszy na owe argumenty pozwólmy dziecku rozwinąć skrzydła, a w dalszym życiu wzniesie się na wyżyny swych możliwości.
Off 

10 lipca 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top