W świecie dzieci
Home
 

Wirtualne apteki

Zima i jesień to okres w którym angina i przeziębienie dotykają najwięcej osób. Kolejki do internistów, kichający ludzie w środkach komunikacji miejskiej, poczekalniach i urzędach. Zwykłe apteki przeżywają oblężenie, długie kolejki rekonwalescentów i starszych osób, w których często zmuszeni jesteśmy stać z wysoką temperaturą i zatkanym nosem skutkują tym, że szukamy innych rozwiązań do zdobycia niezbędnych lekarstw.

tabletki
Zima to czas w którym angina i wszelkie infekcje zbierają swoje największe żniwa. Kolejki do specjalistów, kaszlący ludzie w autobusach, poczekalniach i szkołach. Tradycyjne apteki przeżywają oblężenie, długie kolejki chorych i osób w podeszłym wieku, w których często zmuszeni jesteśmy stać z wysoką gorączką i zatkanym nosem powodują, że szukamy innych sposobów zdobycia potrzebnych leków.Wirtualna apteka – co możemy w niej znaleźć?

Zaglądając na stronę wirtualnych aptek mamy na niej listę schorzeń i chorób, na które możemy znaleźć lekarstwo – od antybiotyków po artykuły higieniczne, witaminy i suplementy. W aptekach internetowych mamy leki wejdź bez recepty a także takie, które są na receptę. W tym drugim przypadku aby je zamówić musimy przesłać stosowną receptę listem poleconym lub kurierem, z dopiskiem numeru zamówienia. Zamówione przez nas leki zobacz, witaminy czy kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach, zostaną nam dostarczone prosto do domu w ciągu 24 godzin.

Masz wątpliwości w doborze leku​? – wirtualny farmaceuta odpowie na twoje pytania

tabletki

Kiedy zastanawiamy się, czy przepisany specyfik jest dla nas bezpieczny albo czy wybraliśmy skuteczny preparat, na stronie internetowej apteki mamy podany telefon apteki, z którego możemy zawsze skorzystać i zasięgnąć porady specjalisty. Takie Porady są bezpłatne i mogą okazać się bardzo pomocne.Medyczne porady przez internet – jak wygrać z chorobą nie wychodząc z domu

Co raz częściej kiedy dosięga nas choroba zamiast umówić się na wizytę u lekarza, szukamy ratunku w świecie wirtualnym. Konsultacje udzielane przez internautów czy samych specjalistów, mają uchronić nas przed koniecznością stania w długiej kolejce do lekarza. Portali z poradami lekarskimi jest mnóstwo, o każdym przypadku chorobowym można przeczytać i porównać objawy, a także poradzić się i wymienić doświadczeniami z innymi pacjentami.

Szukając porad medycznych czy zamawiając medykamenty w internetowych aptekach musimy być ostrożni i rozważni. Nie kupujmy nigdy lekarstw co do których nie mamy pewności, że są bezpieczne a z porad korzystajmy mądrze nie zapominając o tym, że nigdy wirtualny farmaceuta nie zastąpi nam wizyty u lekarza. Lekarstwa i niesprawdzone kuracje mogą przynieść nam więcej szkody niż pożytku, dlatego zawsze w przypadku wątpliwości korzystajmy z konsultacji u lekarzy farmaceutów i nie unikajmy badań lekarskich.

Źródło: nowafarmacja.com.pl
Off 

18 czerwca 2017 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top