W świecie dzieci
Home
 

Witaj w domu maleństwo !!!

Pierwszy czas po powrocie z dzieckiem do własnego domku jest niezwykle trudny, pomimo ogromnej radości jaką czujemy z powodu nowego lokatora. Dobrze gdyby w tym początkowym okresie znalazł się ktoś, kto może pomóc młodej matce ponieważ może jej być ciężko w tym początkowym trudnym okresie opieki nad niemowlaczkiem. Nim młoda mama dojdzie do formy po porodzie niezastąpiona może okazać się pomoc najbliższych członków rodziny. W dojściu do siebie mogą okazać się pomocne właściwe ćwiczenia (gdy już lekarz na to zezwoli), odpowiednia ilość odpoczynku czy również karmienie dziecka naturalne, które nie tylko dobrze przysłuży się wpłynie na dziecko, ale również i mamie pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej formy.

niemowle
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

W początkowym najtrudniejszym okresie karmienia piersią ułatwią nam życie jednorazowe lub wielorazowe krążki laktacyjne. Zapobiegną one wszelakim wypadkom z plamami na ubraniu. Wybierzmy te najbardziej chłonne a zarazem cieniutkie (by nie odznaczały się pod ubraniem). Aby zapewnić sobie komfort karmienia, niezbędny może być też laktator ręczny lub elektroniczny. Zobacz przydatne akcesoria dla mam karmiących.

Jeśli u kobiety karmiącej występują problemy z ilością pokarmu dobrze jest jeśli będzie ona popijać specjalne herbatki dla mamy karmiącej. W handlu dostępne jest bardzo dużo różnego gatunku i składu odpowiednich herbatek ziołowych poprawiających laktację u mamy karmiącej. Jeżeli zaś chodzi o pielęgnację bobasa w na rynku znajduje się również ogrom produktów które niezmiernie ułatwią mamusi życie. Sprawdź produkty, które z pewnością będą przydatne podczas początkowych miesięcy: nawilżające chusteczki dla dzieci.

Bez cienia wątpliwości potrzebne są nawilżane chusteczki dla dzieci, w których to zapas dobrze jest się zaopatrzyć. Pieluszki z kolei, możemy kupić zarówno jednorazowe (pampersy), jak też kupimy klasyczne pieluchy tetrowe. Wielorazowe czasem okazują się konieczne w pierwszych tygodniach (czasem miesiącach) życia dziecka. Zdarza się to w przypadkach kiedy lekarz zleci tzw. „szerokie pieluszkowanie” pociechy.

I na koniec pamiętajmy, iż podobnie jak w czasie ciąży ciężarna kobieta dbała o bezpieczeństwo swojego nienarodzonego maleństwa używając podczas jazdy samochodem adapterów do pasów, tak i teraz po powrocie z niemowlaczkiem z oddziału położniczego przygotowujemy mieszkanie z myślą o bezpieczeństwie naszego
maluszka.

Off 

29 maja 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top