W świecie dzieci
Home
 

Jak nie zmienić mężczyznę na ”paputka”

Macierzyństwo to z całą pewnością poważna kwestia. Rodzice bardzo serio traktują tę sytuację – i bardzo dobrze – poważnie, ale w tej nerwowej sytuacji przyda się trochę humoru.

Życie chłopaka może być sielanką. Dobra praca, partnerka której oczywiście zazdroszczą mu przyjaciele. Dziewczyna do tego – co tu wiele gadać – patrzy się w niego jak w obrazek. Cóż, mężczyzno, bez 2 zdań jesteś w czepku urodzony! W domku ciepło rodzinne, jest zrealizowany. Nawet do baru chodzi mniej chętnie. Za to częściej wstępuje do teatru, kina, odwiedza galerie sztuki.

dziecko
Autor: Monthly_M
Źródło: Fotolia
Nie jest na razie tak wspaniale żeby zwracał uwagę na wygląd poszewki na jaśki (w kurczątka), które właśnie zakupiłaś z okazji Świąt Wielkiej Nocy do waszego salonu (no ale może kiedyś) …

Pewnego pięknego dnia oświadczasz mu, że wasza rodzina się powiększy! Oczywiście masz szczęście i twój facet się cieszy. Ale – przyznajmy to szczerze – widać również oznaki lekkiej paniki. Nie wiadomo czemu zaczyna nagle zastanawiać się nad dodatkową pracą, planuje pokoik dla potomka. Swoją siostrę przepytuje z zagadnień, które dotychczas kwitował wzruszeniem ramion.

dziecko
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wyszukuje w internecie frazy „ciąża”, „poród”, „pielęgnacja bobasa”, przeszukuje fora dla przyszłych tatusiów. I dowiaduje się o istnieniu takich wytworów jak pojemniki na pokarm. Zaczyna przemyśliwać stanowiska na temat metody karmienia maleństwa, jak to – facet – zwraca uwagę na techniczne aspekty takich kwestii jak pampersy, oliwki, nosidła, wybiera przewijak, który właśnie pojawił się w słowniku, że o tak niecodziennych rzeczach jak pojemniki na pokarm, albo o muszlach laktacyjnych nie wspomnieć – pojemniki na pokarm. Słowem, zajmująca robi się historia przeglądarki męża. Z biegiem czasu zaczyna dostrzegać wzór poszewek na jaśki w sypialni!

Im bliżej końca ciąży tym bardziej nasz mężczyzna stara się by nam nieba uchylić, jakby z większym entuzjazmem robi zakupy, w domu stara się zachowywać nieco ciszej, na toaletce pojawia się biżuteria, kwiaty czy długie wisiorki.

Jednym słowem wygląda na to, iż ciąża wpływa korzystnie nie tylko na przyszłą mamusię niemowlaczka ale i na jego ojca. Naprawdę, nic nie wpływa tak świetnie mężczyznę jak ciąża!

Off 

30 maja 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top