W świecie dzieci
Home
 

Wszechstronna terapia dla dzieci z ADHD.

Coraz więcej dzieci choruje na ADHD. Powiązane jest to z czynnikami środowiska, jak i ma podłoże genetyczne. Psychoterapeuci wskażą również na pewne nabyte w toku uspołeczniania cechy, jakie później mogą w najmłodszych wzbudzić nadpobudliwość. A pomimo że niewielu osobom ADHD skojarzyło się jeszcze niedawno z ludźmi starszymi to nie da się zaprzeczyć, iż da się skutki niewyleczonej nadpobudliwości widać później w okresie dorosłości.

Terapia u psychologa
Źródło: flickr.com
I to w takim samym stopniu na podłożu emocjonalnym, w zachowaniu, jak i w myśleniu. Dlatego ważne jest szybkie zdiagnozowanie dziecka a także wpisanie go na terapię. Należy też orientować się, że w trakcie wyboru psychoterapii trzeba się zdecydować tylko i wyłącznie na kompleksową psychoterapię dla dzieci z ADHD, która właśnie dotyczy trzech sfer wyszczególnionych wyżej, ponieważ wyłącznie taka terapia psychologiczna przyniesie oczekiwane wyniki.

Podczas terapii będzie również znacząca nie tylko sama relacja terapeuty z dzieckiem, lecz również obserwacja oraz pomoc opiekunów. Dziecko nie może bowiem czuć się niepewne lub mniej ważne.

Jeszcze nie tak całkiem dawno temu o tematyce adhd nie dało się znaleźć wiedzy usystematyzowanej, aczkolwiek w chwili obecnej się to zmieniło. Stereotypy odeszły w niepamięć, a eksperci przez różnego rodzaju akcje społecznościowe są w stanie uświadomić ludziom, czym jest nadpobudliwość psychoruchowa i jak z dzieckiem, które na nią choruje należy postępować. Jest to bardzo znaczące, ponieważ dzieci, jakie już i tak będą czuły się inne od rówieśników potrzebują wsparcia, szczególnie na samym początku.

Terapia
Autor: Sohel Parvez Haque
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zachowanie otoczenia połączy się z właściwą psychoterapią to szansa będzie oczekiwać pozytywnych efektów. Opiekun dostrzeże, że dziecko jest spokojniejsze i że da się z nim nawiązać współpracę. Rozwój dziecka nie będzie niczym zagrożony. Należy więc wybrać tego specjalistę, który orientuje się, w jaki sposób podchodzić do dziecka i który regularnie skoryguje jego zachowanie.

ADHD nie jest czymś, co wyłoniło się z powodu dziecka i z tego każdy przebywający w jego pobliżu musi sobie zdawać sprawę. Małym pacjentem trzeba mądrze kierować i zapisać go na stosowną terapię, która będzie w stanie pomóc mu osiągnąć swego rodzaju stabilność w zachowywaniu się oraz w sferze emocjonalnej, jak i w sferze poznawczej.

Off 

8 maja 2015 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top