W świecie dzieci
Home
 

Wszystkie małe dzieci uwielbiają zabawę!

Małe dzieci kochają zabawę, o tym wiedzą wszyscy dorośli. A że obecnie zabawa w dużym stopniu została przeniesiona do internetu, bo to on właśnie został największym źródłem rozrywki i dla dzieci, i dla dorosłych dzieci, to dziwić się nie ma czemu, że i najmłodsi coraz chętniej zaczynają spędzać czas przed ekranem komputera. Jednak internet, z powodu tego, że każdy bez wyjątku może tam umieszczać swoje własne treści, jest miejscem, w którym na najmłodszych użytkowników będzie czekać sporo zagrożeń.

dziecko
Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Przemoc, golizna i oszustwa to najpopularniejsze rzeczy, przed jakimi trzeba ochraniać maluchy, a wbrew pozorom natrafić na strony zawierające nieodpowiednie materiały wcale nie jest trudno. Wystarczy w oknie wyszukiwarki podać odpowiednie hasło, po którym dostanie się w wynikach odnośniki do niewłaściwych serwisów, a że dzieci są ciekawe, to z pewnością spora część z nich zechce skorzystać z okazji i obejrzeć co się tego typu stronach znajduje. Tylko regularne kontrolowanie tego, co dzieci przeglądają i zezwolenie im na korzystanie z tylko dobrych stron zagwarantuje, że będą one ochraniane przez niebezpieczeństwami sieci.

W internecie coraz popularniejsze stają się portale dla dzieci, i one właśnie doskonale będą się nadawać do tego, żeby mogły z nich korzystać najmłodsze maluchy. Po pierwsze są pozbawione przemocy i brutalności, które często niestety są obecne w innych serwisach. Poza tym pełno jest na nich najróżniejszych łamigłówek, zadań i gier, jakie z jednej strony są doskonałą zabawą, a przy tym mogą sporo nauczyć (kliknij).
dziecko
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej zaczynają się pojawiać na takich stronach również konkursy dla dzieci, w jakich najmłodsi mogą wykazać się swoją wiedzą czy różnymi umiejętnościami. Wybierając dobry serwis dziecięcy można być pewnym, że maluch nie natrafi w nim na nic niewłaściwego, a przy tym będzie mógł sporo skorzystać. Jednak trzeba pamiętać o tym, że małe dziecko i tak należy cały czas kontrolować i pilnować, co robi na komputerze.

Off 

1 października 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top