W świecie dzieci
Home
 

Wybierasz się z dzieckiem na wczasy? Sprawdź, które zabawki zabrać ze sobą

Wakacje z maluchem to mnóstwo radości, lecz również niemało przygotowań. Niezależnie od wieku dziecka, powinniśmy spakować jego ulubione ubranka, kosmetyki, które stosuje na co dzień w domu, zwłaszcza jeśli jest alergikiem, frykasy na drogę, jak również zabawki, by nie nudzić się też w chmurny dzień.

urlop z dzieckiem
Autor: eMaluszki.pl
Źródło: eMaluszki.pl
Pogoda nie zawsze sprzyja, stąd warto jest mieć chociaż parę przydatnych i lubianych przez nasze dziecko zabawek. Konkretne decyzje zależą od tego, ile nasza pociecha ma lat. Najmniej trudności zrobi nam mały brzdąc, który właściwie najbardziej potrzebuje naszej bliskości, a do zabawy wystarczy mu gryzak lub maskotka. Jednakże niewątpliwie przydatna będzie również karuzela do łóżeczka turystycznego (sprawdź dodatkowe info), która nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a uspokoi naszego maluszka pozwalając mu spać. Powyższe karuzele to również wiele atrakcji, które zabawią maluszka, w trakcie, gdy ty np. będziesz przygotowywać was do wyjścia w celu poznawania miejscowości. Paroletni szkrab potrzebuje czegoś, co zwróci jego uwagę. Podczas wyjazdu sprawdzą się kolorowe klocki plastikowe, z których wspólnie z rodzicami może ustawiać różne budowle, za każdym razem tworząc inne konstrukcje. To zabawa, która nigdy się nie nudzi. Jeżeli wyjechaliśmy nad morze, możemy zabrać także zabawki, które sprawdzają się na zewnątrz, np. grabki, wiaderka oraz foremki do piasku albo latawce, gdyż nad morzem najczęściej wieje, dlatego będą czekać was naprawdę przyjemne chwile, gdy w końcu wzbiją się w powietrze.

przejdź do strony
Autor: Hebe Aguilera
Źródło: http://www.flickr.com
Starszakom natomiast dobrze jest wziąć jakąś książkę oraz planszówki, w które razem zagracie, gdy wrócicie już do pokoju w hotelu albo do domku letniskowego.
Jednak pamiętaj, aby będąc na urlopie korzystać nade wszystko z uroków miejsca, w które pojechaliśmy. Bez wątpienia jest tam wiele zabytków, które dobrze jest zobaczyć i atrakcji, jakie dadzą nam wiele radości. To będą z pewnością wyjątkowe chwile, które dobrze jest uwiecznić aparatem fotograficznym, aby w czasie zimowych miesięcy móc oddać się wesołym wspomnieniom. A zabawki powkładajmy do torby, którą będziemy mieć pod ręką, aby natychmiast po dojechaniu do docelowego miejsca móc czymś zająć swoją latorośl, a my wtedy spokojnie rozpakujemy bagaże oraz przyrządzimy coś do jedzenia.
Off 

20 lutego 2015 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top