W świecie dzieci
Home
 

Odpowiedni ubiór na pierwszą komunię świętą

Wiosna za pasem, a co za tym idzie czas wzmożonych przygotowań do Komunii. W kościołach w całym kraju będą odbywać się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy setek dzieci komunii świętej. Jednak zanim to nastąpi, należy się takiej uroczystości odpowiednio przygotować. I będą to przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i świeckie.

chleb komunijny
Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci bardzo wcześniej rozpoczynają przygotowania do tej uroczystości: lekcje religii, nauki modlitw, a obok podobnych spraw, ich głowy, zwłaszcza dziewczyn absorbują kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to dziś równie istotna sprawa, podobnie jak sama msza. Duchowni narzekają, że zaburza się sens uroczystości, ale czasy mamy takie, a nie inne: obie sprawy są ważne, a właściwy strój jest dopełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest należyte traktowanie istoty rzeczy.

Suknie do komunii to wciąż żywy temat: krótkie czy długie cieszą dziewczęta już parę dobrych miesięcy naprzód. Moda na sukienki zmienia się każdego roku. Możliwości kupna jest nieograniczona liczba. Butyki dwoją się i troją, aby przed majem zapewnić jak najładniejszy wybór sukienek.
Oprócz sukienek coraz chętniej kupowane stają się alby. Najczęściej są dopasowane, już uszyte lub szyte na zamówienie. W zależności od typu mogą być z stójką, obszyte gipurą. W centralnej części mają wyhaftowane motywy hostii. Wybór alby polecamy w szczególnie osobom,które pragną aby ich dzieci nosiły się godnie – zapoznaj się z promocjami.

Pierwsza komunia święta
Autor: mfb1982
Źródło: http://sxc.hu
Tak samo istotne jak sam strój, są dodatki. Chusteczki to nieodzowne elementy każdego ubioru. Wianki komunijne robione są na zamówienie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W zależności od galerii kwiatowej, w której dokonamy zakupu. Wianki tworzone są z ciętych kwiatów, lub gdy aura nie jest zbyt łaskawa – sztucznych. Pierwsza komunia święta to niewątpliwie ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Należy się do niego odpowiednio zadbać o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją długo.
Off 

18 czerwca 2013 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynek Tagged with:
Comments are off for this post


Top