W świecie dzieci
Home
 

Wyprawka dla maleństwa.

Gdy już termin porodu jest niedaleko, należy przygotować potrzebne nowo narodzonemu maleństwu ubranka a także inne pomocne akcesoria potrzebne w czasie pobytu na porodówce. Z pewnością będą to rozmiaru mini pieluszki jednorazowe.

Autor: www.babymama.pl
Przydałoby się też cokolwiek pieluszek z tetry albo też z flaneli oraz kosmetyki do pielęgnacji takie jak: mydełko dla bobaska, oliwka, puder, krem zapobiegający odparzeniom, rękawiczki – względnie maleńkie skarpetki – ażeby się nam bobas nie podrapał po twarzy. Wyprawka i ciuszki dla noworodka na Stylowedziecko.pl winna także mieścić rzeczy które będą potrzebne maleństwu podczas podróży do domostwa. Będą to z pewnością: czapeczka, sweter, kaftanik, rajtuzy a także becik ewentualnie kocyki na Stylowedziecko.pl. W domku na nasze maleństwo winna już oczekiwać dużo większa ilość przedmiotów tzn: cokolwiek pajacyków, śpiochów, pampersów, bez wątpienia niezbędna jest również wanienka (najlepiej by była wyściełana matą antypoślizgową), waciki, gaziki przydatne do pielęgnacji pępuszka, oraz małe nożyczki do skracania paznokci. Łóżko dla dzidziusia możemy nabyć turystyczne albo też tradycyjne ze szczeblami. Jeżeli postawimy na klasyczną opcję, potrzeba szczeble zabezpieczyć naokoło mięciutkimi okryciami. Prócz poduszeczki i pierzynki trzeba zaopatrzyć się w przynajmniej trzy zestawy pościelowe bawełniane lub z flaneli. W wyprawce dla noworodka nie może braknąć również blisko sześćdziesięciu sztuk pieluch tetrowych jak też około pięciu sztuk pieluch wykonanych z flaneli. Potrzebne również będą trzy kocyki dla dzieci.

Buteleczka z silikonowym smoczkiem nie jest koniecznym elementem wyprawki dla noworodka o ile mama zamyśla karmić potomka w sposób naturalny. To samo dotyczy sztucznych pokarmów. O ile okresowe pojenie okaże się niezbędne, wówczas lepiej będzie dokarmiać potomka za pomocą małej łyżeczki, względnie kieliszeczkiem, tak aby dzieciątko nie straciło wrodzonego odruchu ssania. W handlu jest ogromny wybór produktów przeznaczonych dla bobasów, tak że wyszykowanie wyprawki dla noworodka nie powinno sprawiać kłopotów młodej mamusi ani początkującemu tacie. Proponuję jednakże na takowe zakupy wybrać się ze spisem najpotrzebniejszych produktów, by o niczym istotnym nie zapomnieć. Jeżeli już wyprawka dla noworodka zakupiona, walizka z potrzebnymi przedmiotami na porodówkę skompletowana (pamiętajmy o potrzebnych dokumentach), tatuś z mamusią mogą wygodnie spocząć w fotelu i zebrać siły na czas porodu.
Off 

1 września 2014 This post was written by Categories: Wskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top