W świecie dzieci
Home
 

Z jakiego powodu klocki lego zdobyły przez ostatnie lata tak dużą popularność wśród dzieci.

Kilka razy w roku maluchy szczególnie się cieszą, a będzie chodzić o dni, kiedy otrzymują wymarzone prezenty. Są to gwiazdka, mikołaj i urodziny, chociaż pechowcom, jacy urodzili się na przykład w Święta Bożego Narodzenia jeden tego typu dzień wypadnie. Przy wszystkich tych okazjach rodzice dokładają starań, żeby zakupić dziecku prezent, z którego się ucieszy, rzecz jasna na miarę swych finansowych możliwości.

klocki Lego Duplo
Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz najczęściej będą się też dokładać dziadkowie i wujkowie, i po niejednym urodzinowym dniu będzie później zabawy na kilka następnych tygodni. W przedszkolach niezwykle popularny w ostatnim czasie stał się zwyczaj organizowania dziecięcych urodzin. Często mogą to być wynajmowane bawialnie, w których maluchy będą się mogły przez parę godzin bawić się bez wytchnienia, a dorośli spokojnie napiją się kawy i porozmawiają o aktualnych przedszkolnych sprawach. Oczywiście podstawowym elementem takiego przyjęcia jest uroczyste przekazanie upominków solenizantowi, i niekiedy po takim dniu wraca się do domu z workiem zabawek.

A pośród zabawek od wielu długich lat królują klocki Lego. I dziwić się nie ma czemu, bo w końcu jest to jeden z największych producentów zabawek, którego klocki rozpoznają dzieci chyba z każdego kraju świata. Ocenia się, że wyprodukowano już wiele miliardów najróżniejszych klocków, a ustawienie ich wszystkich na sobie mogłoby wystarczyć na kilkukrotne pokonanie drogi do księżyca. Tak dużą popularność klocki te zaczęły zawdzięczać kilku rzeczom. Przede wszystkim mają śliczne kolory i dają ogromne sposobności budowania.

Klocki LEGO
Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com
Klocki Lego są bardzo uniwersalne, mając dowolne dwa komplety bez żadnego problemu można z nich wykonać każdą konstrukcję. Popularność tych klocków bardzo zwiększyło wprowadzenie do sprzedaży klocków opartych na filmowych bohaterach, takich jak na przykład lego galaxy squad. Bez przerwy ukazują się nowe postacie i pojazdy, więc każda z nowości tego producenta to następne wiele godzin które trzeba przeznaczyć na złożenie zestawu, który się dostało. No i oczywiście da się nimi bawić wraz z innymi zestawami, więc możliwości są nieograniczone

.

Off 

23 lutego 2015 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top