W świecie dzieci
Home
 

Z Prawem i Przyrzeczeniem poprzez świat, czyli szeroki asortyment sprzętu harcerskiego.

Sporo dzieci decyduje się stać się częścią harcerstwa. Jedni są nieśmiali lub nie mają ochoty na nowe wyzwania, inni na przykład nie mogą wręcz się doczekać. Wszyscy mają podobne szanse w harcerstwie. Spośród licznych zalet dołączenia do harcerzy możemy wymienić zawieranie wieloletnich znajomości, nauka samodzielności, uczestnictwo w wyjazdach na zjazdy bądź umiejętność wzniecania ognia w nieprzychylnych warunkach.

http://www.wgl.pl
Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to zaledwie początek długiej listy profitów, jakie spotkają przyszłego harcerza. Należy mieć na uwadze, że w życiu najtrudniejszy jest pierwszy krok, następne pójdą już łatwiej. Podstawowe wyposażenie każdego harcerza. Każdy harcerz musi mieć kilka rekwizytów. Najważniejszy element stanowi rzecz jasna mundur. Reszta atrybutów jest zależna od naszego zastępu.
harcerze
Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com

Skompletowanie wszystkich niezbędnych nam rzeczy bez konieczności wychodzenia z domu umożliwi sklep harcerski. Głównym atrybutem harcerzy jest lilijka – www. Broszka wzorowana jest na znaku wskazującym północ w średniowiecznych kompasach, ma kierować harcerzy na właściwą ścieżkę. Dostrzeżemy na niej dwie gwiazdki, które symbolizują wzory zachowań przekazywane w Prawie i Przyrzeczeniu. Jak wiadomo, harcerstwo opiera się na pięknych ideałach, szacunku i {chęci niesienia pomocy|trosce o naturę}. Jest to idealne środowisko, w którym mamy szansę poznać zachowania powoli znikające z naszego społeczeństwa

Rewelacyjna kondycja oraz umiejętność organizacji. Po jakimś czasie harcerz zdobywa wiele przydatnych umiejętności. (Butla turystyczna) Jest biegły w kontaktach z ze starszymi, potrafi organizować im różnorodne zabawy integracyjne.Awans i zostanie zastępowym jest szansą i umożliwia dostęp do różnych szkoleń podnoszących kwalifikacje.

Przygoda w harcerstwie wielu osobom uratowała życie. Poznali niezapomnianych przyjaciół, niektórzy odzyskali pewność siebie i najzwyczajniej przeżyli niewiarygodną przygodę. Piękne ideały są spotykane nieczęsto w świecie opanowanym przez {komputery|Intenet} i konsumpcjonizm, dlatego tym bardziej budzą szacunek.

Off 

4 sierpnia 2015 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top