W świecie dzieci
Home
 

Zabawa a rozwój najmłodszych

Nowoczesne rozwiązania wkraczają w wiele dziedzin życia. Obserwuje się to także w przypadku zabawek dla dzieci. Dawniej ze względów praktycznych dzieci zadowalały się prostymi zabawkami, które jednak bardzo dobrze stymulowały ich wyobraźnię i kreatywność. W ostatnim czasie często słyszy się opinie, że obecnie produkowane zabawki nie rozwijają, gdyż dziecko wszystko ma podane w pewnym sensie „na tacy” i nie musi samo niczego sobie wyobrażać. Na szczęście także na dzień dzisiejszy oferowanych jest bardzo wiele zabawek, które tę wyobraźnię u najmłodszych rozwijają.

Edukacyjne zabawki dla dzieci tworzą niezwykle pokaźną grupę. W większych punktach oferujących zabawki można zauważyć, że produkty takie zajmują cały osobny dział. Dzięki tego rodzaju artykułom dziecko odkrywa świat odkryć naukowych poprzez zabawę. Może samo wykonywać podstawowe eksperymenty i oglądać ich wyniki. Kształcenie tymi metodami od pierwszych chwil dziecka odnosi zazwyczaj niezwykle pozytywne rezultaty.

Klocki i pojazdy sterowane

zabawa
Autor: Intro Media
Źródło: Intro Media

Zabawką rozpoznawaną na całym świecie i w pewnym sensie już kultową są pochodzące z Danii klocki Lego. Ich fenomen polega w pierwszej kolejności na tym, jak dużo różnorodnych efektów można z nich uzyskać. Najmłodszym dedykowane są klocki Duplo, które odznaczają się przede wszystkim większymi rozmiarami. Klocki Lego natomiast występują w bardzo wielu rodzajach. Kolejnym produktem bardzo chętnie wybieranym są hot wheels. Są to rozmaite samochody i łodzie, którymi kieruje się z odległości z wykorzystaniem specjalnego urządzenia. Dzięki temu możliwa jest zabawa na zewnątrz oraz sprawdzanie możliwości zabawki na różnych rodzajach terenu.

Gry planszowe

Obecnie ciągle lubiane są rozmaite gry planszowe. Gry standardowe takie jak na przykład szachy lub chińczyk stale cieszą się znacznym powodzeniem. Stale powstaje również dużo gier nowych, związanych z rozmaitymi dziedzinami codzienności. Dostępne są między innymi gry edukacyjne, dzięki którym można zacząć rozróżniać znaki drogowe. Niezwykle popularne są również rozmaite gry memory, opierające się na zapamiętywaniu rozmaitych przedmiotów i ćwiczeniu pamięci. Gry planszowe to zabawa dla większej grupy ludzi i są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Off 

18 lipca 2013 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekOdrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top