W świecie dzieci
Home
 

Zabawki edukacyjne przeznaczone dla naszych maluchów – mała charakterystyka i nasze inspiracje

Małe dziecko spędza na zabawie znaczną część swojego dnia. Jak dziecko jest małe potrzebuje nie tylko naszego zaangażowania ale też permanentnej uwagi podczas zabawy. Z czasem, gdy maluchy dorosną, należy zachęcać je do samodzielnej zabawy. Należy zatroszczyć o to, aby przedmioty, którymi dzieci się bawią, były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają niezmiernie ważną rolę w rozwijaniu zdolności motorycznych, a także rozwijaniu osobowości dziecka. Za ich pomocą nasze maluchy poznają otaczający je świat.

zabawki interaktywne: http://nodik.pl/zabawki-interaktywne-c-54.html
Czym kierować się wybierając właściwe zabawki dla dzieci? W głównej mierze warto dobrać przedmioty do zabawy do wieku dziecka. Aby spełniała swoją rolę, musi być odpowiednio dostosowana do możliwości i umiejętności malucha. Maluchy w zależności od tego, ile mają lat, potrzebują rozwijać różne sprawności. Naturalnie dzieciaczki do 3 lat posiadają całkiem różne potrzebyod dzieci chodzących już do przedszkola.

zabawki lego
Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Starsze dzieci posiadają już pewną wiedzę na temat otaczającego je świata. W sklepie często same podejmującą decyzję, decydując się na takie, które najbardziej im się podobają. Należy jednak pomóc czasem im przy zakupie i zamiast kolejnej lalki czy samochodziku, kupić mu puzzle (więcej: http://www.nodik.pl/zabawki-gry-i-puzzle-c-40.html) lub klocki LEGO. Są to rzeczy, które uczą spostrzegawczości, a także porównywania kształtów, dostrzegania zależności pomiędzy elementami. Zabawki edukacyjne tego typu doskonale przygotowują dzieci do nauki w szkole.

Dla maluszków, które jeszcze nie potrafią chodzić najlepszą zabawą będzie mata edukacyjna. To specjalna mata, wykonana z miękkiego materiału, wzbogacona o dodatkowe elementy do zabawy. Mogą to być przykładowo gryzaczki i kolorowe maskotki, które dziecko może chwytać. Maty edukacyjne są bardzo powszechne, ponieważ nie kosztują zbyt wiele, a są wygodne, mobilne i pozwalają zająć uwagę malucha przez dłuższy czas.

Dla roczniaków idealnym rozwiązaniem będą zabawki interaktywne. Takie zabawki są tak pomyślane, żeby móc stymulować kształtowanie się malucha w różnych sferach, na przykład motorycznej, ale także społecznej. Bezpieczna i dobrze zaprojektowana zabawka bierze pod uwagę bowiem możliwości rozwojowe dziecka.
Off 

7 kwietnia 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top