W świecie dzieci
Home
 

Kupujemy doskonały prezent dla dziecka

parę razy w roku powinniśmy liczyć się z pewnym wydatkiem, takim przeznaczonym na upominki. Nasze dorosłe relacje niekiedy wykluczają uczestnictwo w tym obdarowywaniu, oczywiście, wszyscy mamy pewne zobowiązania, z innej strony można o tym nie pamiętać, nie w każdej sytuacji zdajemy sobie sprawę, co podarować. kwestia ta jednakże objawia się całkowicie inaczej w momencie, kiedy obdarowywanym jest dziecko. W takiej sytuacji powinniśmy zawsze pamiętać o terminie (urodzin, imienin, świąt), a także pomyśleć o wymarzonym podarunku.

klocki Wader
Możliwości jest dużo. wiadomo, w zależności od wieku naszego dziecka powinniśmy wybrać coś bardziej zaawansowanego, przykładowo na klocki lego czy klocki z Wadera albo (w przypadku noworodka) nabyć nieskomplikowaną zabawkę. podarunki tego typu także się różnią pod kątem przeznaczenia – dla dziewczyn czy dla chłopców. Oczywiście, nie ma nic złego w sytuacji, że dziewczynka zajmuje się przykładowo garażami z Wadera (http://nodik.pl/zabawki-garaze-i-tory-wader-c-38,5.html), a chłopiec lalkami Barbie. Jest to jakaś forma dociekliwości, ale nie należy od razu bić na alarm przez samą próbę takiego dziecięcego poznawania.

Właściwie, tego typu przedmioty, czy będą to wzmiankowane uprzednio zabawki z Wadera (wybierz i zamów) czy popularne klocki Lego, powinny one nieść jakieś przesłanie, powinny coś znaczyć. Wiadomo, że dla każdego dziecka (od niemowlaka do lat 10) najważniejszą podstawą najlepszej zabawki będzie jej walor edukacyjny. Nawet najwspanialsza, najbardziej wielobarwna i nowoczesna zabawka powinna edukować. I nie mowa tu o edukacji w sensie siedzenia kilku godzin na lekcjach, lecz o pewnych mechanizmach, które perfekcyjnie spełniają porzekadło: „nauka przez zabawę”. Wielu dzieciom, bowiem nauka kojarzy się jak najgorzej, możemy to zmienić kupując takiego typu wartościowy przedmiot.

Naturalnie, niezbędne są też najnowsze „zabawki”, takie jak tablety czy smatrfony, choćby z takiego powodu, żeby nasze dziecko nie odczuwało zacofania wśród koleżanek i kolegów (niestety, znak czasu). jednocześnie powinniśmy sami rozważyć decyzję, w którym wieku wypada, aby nasze dziecko otrzymało taki podarunek. Powinniśmy także rozpatrzyć to, z jaką intensywnością będziemy obdarowywać nasze dziecko tego typu gadżetami. Warto czynić to z umiarem. Nowinki poszerzaja horyzonty, ale nie zmiana ich co jakiś czas, bo zamiast żywego poznawania świata nowych technologii, nasze dziecko może to traktować, jako gadżet, którym można się pobawić, a po chwili czasie rzucić w kąt.

Off 

17 lipca 2014 This post was written by Categories: Odrobina zabawy Tagged with:
Comments are off for this post


Top