W świecie dzieci
Home
 

Zapoznaj się z poradami w którym momencie i co warto zafundować maluchowi

Który rodzic nie chce, aby jego dorastające dziecko było ładnie ubierane? W ubieraniu małą istotkę, a potem coraz większą osóbkę robimy zwykle proste błędy, np. gdy kupujemy dużą liczbę zupełnie nieprzydatnych ubrań. Przeczytaj o tym na jakim etapie i co warto zafundować maluchowi, a czego unikać mając do ubrania noworodka.

ubrania dla małych dziewczynek
Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze okazuje się … dokładne poznanie swojego dziecka. Brzmi banalnie? Oczywiście, zwłaszcza gdy myślimy o matkach, które są z małym dzieckiem większą część dnia. Nie chodzi jednak o instynkty, emocjonalną troskę, lecz o praktykę i wygodę, którą zapewni maluchowi dobrany strój.

elegancki mały chłopiec
Autor: Kevin Stanchfield
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku nowo narodzonego dziecka nie szastamy pieniędzmi na ubranka. Urodzony człowieczek dopiero adaptuje się do warunków życiowych. Jego „ubraniami” są warstwy opinających kombinezonów ewentualnie zapinanych piżamek. Odkryta i to od czasu do czasu pozostaje jedynie główka. Od początku rodzice zaczynają też trwającą dwa-trzy lata „brudną” historię z pieluszkami. Problemy z tym związane zmniejszają pieluszki bambusowe. Lepiej niż pieluchy z bawełny wchłaniają płyny noworodka, można je wykorzystać poza tym jako kolejny kocyk. To z pewnością dobre rozwiązanie. Więcej na stronie http://www.fiorino.eu/sklep/pl/pieluszki-bambusowe/

Większego bobasa, ale jeszcze niemowlaka, cały czas ubieramy w kombinezony. Skóra malucha jest wciąż wrażliwa i podatna na otarcia. Kąpanie maluszka przebiega ostrożnie, namydlając go właściwym szamponem i płynem do kąpieli. Przy niemowlaku jeśli chodzi o materiał króluje bawełna – myjki, ślinianki i ręczniczki wykonane są z bawełny wysokiej klasy. Jest ona miękka i przyjemna w dotyku, idealna na młode ciało niemowlęcia.

Pierwsze kroki małego to … jednocześnie pierwsze kroki ku nowym ubraniom. Maluchów przebieramy z czasem w spodenki, szelki, mini koszulki, a z kolei małe dziewczynki stroimy w malutkie sukienki, pierwsze kokardki, czy kolorowe butki. Jeśli dziecko twardo stąpa po ziemi, konieczne jest kupienie odpowiednich bucików. Domowe kapcie nie są pierwszymi butkami dla małego dziecka. Już wcześniej, zanim nauczy się chodzić ubierane jest w delikatne butki jak na stronie www.fiorino.eu/sklep/pl/eko-tuptusie/. Kapcie są butami, które dziecko zaczyna identyfikować jako swoje. Już na tym etapie wzrostu butki wykonywane są już pod rodzące się gusty chłopców i dziewczynek.
Off 

17 października 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top