W świecie dzieci
Home
 

Gdy cieknie z nosa…

Za ciągłe zmęczenie oskarżasz niskie ciśnienie i coraz mniejszą ilość promieni słonecznych? Lekarze dają radę: zrób rachunek sumienia.
Zastanówmy się, jak długo śpimy, czy uprawiamy sport, jak prezentuje się nasza dieta, kiedy ostatni raz przeprowadziliśmy badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, albowiem niejednokrotnie nawet długo utrzymujący się katar może być oznaką kłopotów ze zdrowiem. Bywa, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni pomagając sobie samemu lekarstwami bez recepty i wodą morską w spreju. Jeśli jednak mimo naszych poczynań katar nie ustępuje, a pojawiają się dodatkowe objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza jest niezbędna.

grypa
Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Czego spodziewać się u lekarza?Zwykle po przeprowadzeniu wywiadu laryngolog może ocenić, czy chorujesz na zapalenie zatok. Podczas badania laryngologicznego sprawdzi stan twoich górnych dróg oddechowych, ze szczególnym uwzględnieniem badania jam nosa. Umożliwia ono odkryć prawdopodobne obrzęki w jamach nosa, istotę wydzieliny, a także wykluczyć nowotwory, w niektórych przypadkach dające podobne objawy, jak klasyczny stan zapalny. Dokładniejsze badanie można wykonać dzięki bezbolesnym (choć niezbyt przyjemnym) badaniom endoskopowym, czyli z zastosowaniem specjalistycznego wziernika z własnym źródłem światła (-> kliknij). Po obserwacji oraz określeniu powodu niemiłych problemów zdrowotnych, laryngolog Warszawa wdraża odpowiednie leczenie, które umożliwi całkowitą eliminację kataru.W kwestii leczenia trwającego długi okres kataru, dobrze jest pójść za radą laryngologa i zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Przyjmowanie dużych ilości płynów powoduje szybsze oczyszczanie się nosa z wodnistej wydzieliny. Istotne znaczenie ma także odpowiednia dieta, obfita w odżywcze składniki, ciepłe potrawy i gorące płyny (np. herbatę z sokiem malinowym). Cierpliwość w leczeniu przewlekłego kataru to przeważnie droga do sukcesu.Czasem ciężko samemu ocenić, czy utrzymujący się katar i towarzyszący mu ból głowy, są objawami poważnego schorzenia, czy jeszcze banalną wirusówką. Z tego względu, wątpliwości zawsze najbezpieczniej rozwiać u lekarza laryngologa.

Off 

22 sierpnia 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top