W świecie dzieci
Home
 

Zdolne dzieciaki – jak można zagospodarować im wolny czas?

Kiedy nie mamy pojęcia, w jaki sposób wypełnić czas sobie i swoim dzieciom możemy zawsze wziąć pod uwagę Internet. W Internecie poza zabijaniem czasu przeglądając bzdurne strony można też znaleźć rzeczy, które coś wniosą w nasze życie. Ale jak wiemy nie ma nic za free. Otrzymamy nagrodę, jeśli sami coś ciekawego zrobimy. W sieci jest wiele ciekawych konkursów.

Kocham Modę - kolekcja ubrań dla dzieci
Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Konkursy online pozwalają na to, by wręcz w ostatniej chwili wysłać odpowiedź. Nie trzeba iść po znaczek pocztowy, ani wysyłać listu, potrzebny jest nam mail lub rejestracja na konkursowej stronie. Całość trwa parę minut. Są portale dla dzieci dedykowane maluchom i są te dla ludzi którzy są pełnoletni. Musimy dobrze poszperać. A co istotne rzeczy, które można wygrać w takich konkursach są naprawdę ciekawe i cenne. Dość często też osoby, które nic nie wygrały otrzymują nagrodę gwarantowaną, czyli prawie zawsze coś dostaniemy.

Samodzielnie zrobione

Wiosenno-letnia kolekcja Reserved Kids
Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Kiedyś nasze babki robiły dla nas drobiazgi do zabawy. Kiedyś zwykłe krzesło i poducha okazywało się świetną bazą do ukrycia, a fragment niepotrzebnego kartonu był kamerą. W dzisiejszych czasach dzieci muszą mieć super model telefonu i komputer z najnowszymi grami żeby mieli co robić. Jednak prawda jest taka, że wszystko zależy od tego jak dzieci są wychowywane. Owszem nie można dzieci odsuwać od współczesnej technologii, ale możemy od najmłodszych lat ćwiczyć ich wyobraźnię. Jeśli chcemy żeby nasze pociechy były zainteresowane tym, co jest wokół nich wystarczy, że spróbujemy stworzyć dla nich coś ręcznie.

Te osoby, które stwierdzą, że nie umieją powinni zajrzeć do Internetu i poszukać czegoś typu: konkursy plastyczne dla dzieci. Czasem starczy jakieś ciekawe zwierzątko z papieru, a kiedy indziej wystarczy kawałek filcu przypominający tulipana. Dzięki temu nasza pociecha zrozumie, że nawet kartka papieru może być świetną zabawką. A przy robieniu ręcznie razem z nami wielu rzeczy będzie bardzo szybko rozwijało swoją koordynację psycho-ruchową. Tak, więc zamiast znajdować dziecku kolejną zabawkę, którą szybko rzuci w kąt, stwórzmy dla dziecka coś własnoręcznie. Skoro nasze dziecko jest w stanie robić dla nas piękne laurki to i my postarajmy się stworzyć coś dla naszego dzieciaka.

Off 

11 września 2014 This post was written by Categories: Dla chłopcówDla dziewczynekKącik edukacyjnyOdrobina zabawyWskazówki dla mam Tagged with:
Comments are off for this post


Top