W świecie dzieci
Home
 

zdrowie

Postęp techniczny w dziedzinie medycyny ma ogromne znaczenie dla mnóstwa ludzi

lekarz przy monitorach
Aktualnie awans techniki ma duże znaczenie w każdej sferze życia. Odczuwany jest on w wielkim stopniu w fabrykach, gdzie roboty następują znacznie szybciej i lepiej, natomiast dla prostych osób ważniejsze jest ich wdrażanie chociażby w medycynie.

Continue reading

Off 

Nie bójmy się w żadnym razie internistów i innych doktorów!

lekarstwa
Niech wreszcie ludzie bardziej regularnie chodzą do lekarzy – przecież nawet długie kolejki do fachowców, np. kardiologów, nie mogą powodować, że najzupełniej zignorujemy konieczność zadbania o własne zdrowie! Zapamiętajmy, iż wyłącznie od razu wykryte choroby dają ogromną szansę na powrót do zdrowia. Oczywiście to nie oznacza, że jeżeli choróbsko zostanie potem wykryte, automatycznie stracimy szanse na bycie zdrowym, lecz niech nikt nie myśli, iż tylko hipochondrycy chodzą często do doktorów.

Continue reading

Off 

Poduszka lędźwiowa pomoże nam zadbać o kręgosłup

kręgosłup
Nadwyrężyliśmy staw w nadgarstku, uszkodziliśmy kostkę, a być może jesteśmy po zabiegu kolana i nie możemy zbyt silnie uginać nogi? Kiedy tak, to powinniśmy zobaczyć w jaki sposób działają stabilizatory i jak je dopasować, by prawidłowo oddziaływały na nasz organizm.

Continue reading

Off 

Kiedy trzeba udać się na wizytę do laryngologa?

laryngolog
Duża część z nas dobrze wie, że zdrowie stanowi dla nas wielką wartość. Zwykle doceniamy jego wartość nie prędzej niż w momentach, gdy zaczyna nam go brakować. W tym miejscu trzeba pewnie uświadomić sobie, że nasz układ odpornościowy wystawiony jest na wszelkiego rodzaju infekcje, zwłaszcza w czasie jesienno-zimowym, gdzie w powietrzu znajduje się największa ilość bakterii. Niestety, nasz szybki tryb życia niestety nie idzie w parze z małą temperaturą na zewnątrz, która nie wpływa dobrze na stan naszych dróg oddechowych. W większości wypadków również nie dopasowujemy swojego przyodziania wierzchniego do panujących okoliczności, co objawia się sporymi dolegliwościami i bólami w okolicy głowy.

Continue reading

Off 
1 2 3 9
Top