W świecie dzieci
Home
 

Czytaj, jakie są dobre rozwiązania walki z kamieniem nazębnym

O konieczności cyklicznego usuwania kamienia nazębnego mówi się dużo. Dlaczego jest to tak istotna sprawa? Bo kamień nazębny może stać się przyczyną wielu groźnych problemów z jamą ustną (np. próchnica). Kamień nazębny, który niewzruszenie trzyma się przy brzegu dziąseł, musi zostać możliwie jak najprędzej usunięty.

Czy potrafisz myć zęby?
Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”

Każdy dentysta, i nieważnie czy to specjalista z dużego miasta, niczym Wrocław czy Kraków czy z małej mieściny, mężczyzna czy kobieta zna efektywne i ekspresowe metody pozbycia się tego zagadnienia, może też zalecić optymalne w tym sytuacji preparaty do pielęgnacji jamy ustnej i walki z kamieniem. Usuwanie kamienia jest przecież ważne z punktu widzenia profilaktyki i może uchronić przed licznymi chorobami.

Kamień uprzykrza staranne wyczyszczeniejamy ustnej, a skupiające się pod tego typu twardą płytką zarazki mogą stać się przyczyną wielu poważnych dolegliwości. wskutek takich zaniedbań w związku z kamieniem nazębnym może być próchnica oraz trudne problemy z dziąsłami. Wśród następujących konsekwencji lekceważenia kamienia nazębnego znajduje się parodontoza, która jest problemem strasznie męczącym – (link do wpisu).

wielu z nas zna wyrażenie: „próchnica”. Nawet jeśli nie mieliśmy nigdy z nią do czynienia słyszeliśmy, jak trudne problemy powoduje. miejmy na uwadze, więc, żeby drobiazgowo dbać o zęby. Warto wiedzieć, że najważniejsze czynniki rozkwitu próchnicy, to:

- spożywanie pomiędzy, czyli wiadome wielu podjadanie, które nie sprzyja naszym zębom,
- spożywanie niezdrowych, przesłodzonych pokarmów, napojów,
- niedokładne mycie zębów,
- słabe tkanki zęba.

Kobieta, piękny uśmiech
Autor: BP
Źródło: BP

Jak widać, większość częśćtakich wytycznych da się spełnić. miast jeść między posiłkami spróbujmy zrobić sobie solidne posiłki. Odłóżmy na bok albo nie spożywajmy tak często przesłodzonych, farbowanych, niezdrowych napojów. Nie dość, że nic nie dają naszemu organizmowi, to jednocześnie psują zeby. Mycie zębów, okrążającymi ruchami przez 3 minuty to podstawa. Nie czyńmy tak na tzw. „odczep”, bo zmylamy samych siebie.

Pamiętajmy również, że w bojach z nią (próchnica, kamień nazębny) sprawdzony dentysta i profesjonalne, kosztowne zabiegi stają się nieodzownymi krokami, jakie powinniśmy zrealizować w trosce o własne zęby. Znacznie łatwiejsze jest systematyczne zwalczanie kamienia, które nie tylko zajmuje niedużo czasu, ale i nie naraża nikogo na niebezpieczne koszta.

Off 

3 czerwca 2014 This post was written by Categories: Zdrowe dziecko Tagged with:
Comments are off for this post


Top