W świecie dzieci
Home
 

życie

Autyzm a Zespół Aspergera to inne dolegliwości. Te dwa zaburzenia się różnią, chociaż wiele osób o tym nie wie

Dziecko i rodzic, chłopiec
Jak w każdym czasie, tak i obecnie przychodzą na świat dzieci z autyzmem lub Zespołem Aspergera. W Polsce jedni, jak i drudzy definiowani są tak samo, choć jednak, jak i druga przypadłość mocno się od siebie różnią. Niestety, niska świadomość i wiedza na ten temat są na niskim poziomie, a wszystko to przez brak zrozumienia czy chęci poznania świata tak funkcjonujących dzieci. W tym artykule spróbujemy trochę przybliżyć tą tematykę, odpowiedzieć na pytanie czym są te dwa schorzenia?

Continue reading

Off 

Jedną z najważniejszych decyzji dla naszego dziecka jest dobór szkoły. Jaką więc wybrać szkołę – prywatną a może państwową?

Szkoła
Istnieje takie powiedzenie, że małe dzieci to jeszcze dosyć mały problem, a duże to już troszkę większy. Oczywiście to jedynie takie przysłowie, nie należy brać go do siebie, gdyż przecież dzieci nie powinniśmy rozpatrywać w dziedzinie “kłopotliwości”. Pomimo to, jak w każdej tego typu mądrości ludowej schowane jest ziarno prawdy. Otóż, na różnym etapie życia zjawia się wiele wątpliwości w rodzaju, jak spowodować, ażeby nasze dziecko mało jak najlepiej, rozwijało się odpowiednio i odczuwało radość życia.

Continue reading

Off 

Znaczenie zdrowia osoby w codziennym życiu. Jak zadbać zarówno o swoją kondycję fizyczną, jak też psychiczną?

dentysta w pracy
Niewątpliwie faktem jest to, że stan naszego zdrowia ma najważniejszy wpływ na wszystkie inne aspekty naszego codziennego funkcjonowania. Niestety, ale jeżeli dana osoba boryka się z poważną chorobą, to ma ona także spore problemy z pełnym, radosnym korzystaniem z życia. Nasze możliwości są wówczas zawężone, gdyż nie możemy w pełni realizować swoich życiowych celów. W skrajnych sytuacjach niemożliwe jest nawet wykonywanie zwykłych czynności, jak np. mycie zębów czy przemieszczanie się.

Continue reading

Off 

Jak wygląda cukrzyca oraz w jaki sposób można z nią walczyć? Jakie środki należy podjąć, aby sobie z nią poradzić?

Cukrzyca
Podstępna i najczęściej rozwijająca się latami cukrzyca często nie daje żadnych objawów. Czy bez względu na to można ją na czas wykryć? Można, jednak niezbędne są tu dokładne badania. Które badania są szczególnie istotne w wykryciu cukrzycy?

Continue reading

Off 
1 2 3
Top